Ўзбекистон чавандозлари Евроосиё кубогида ғалаба қозонди!
7-10 октябрь кунлари Россия Федерацияси, Москва шаҳрида от спортининг конкур йўналиши бўйича Евросиё кубоги бўлиб ўтди. Унда Ўзбекистон терма жамоаси спортчилари муваффақиятли иштирок этишди.
Мусобақа якунларига кўра, Бекзод Қурбонов «King Cornet L» лақабли оти билан турнирнинг мутлақ чемпионига айланди, Умид Камилов эса “Nero Uno Rafael” лақабли отда кумуш медалини қўлга киритди. Яна бир чавандозимиз Аъзам Толиббоев ўзининг “Lady” лақабли отида фахрий тўртинчи ўринни банд этди.
Сўнгги йилларда ушбу спорт тури, қолаверса, наслчилик ва зотдор отларни кўпайтириш бўйича давлат томонидан кўрсатилаётган эътибор ва ғамҳўрлик самараси ўлароқ от спортида чавандозларимиз халқаро майдонда маълум ютуқларга эришишмоқда. Бу сафарги мусобақа ҳам сўзимизнинг амалий исботидир.
Фурсатдан фойдаланиб, спортчи ва мураббийларимизни, Ўзбекистон Йилқичилик ва от спорти федерациясини мазкур ғалаба ва ажойиб натижа билан табриклаймиз!

11 October 2021 4113
On October 7-10, the Eurasia Show Jumping Cup was held in Moscow. Representatives of Uzbekistan performed successfully in this competition.
According to the results of the tournament, our representative Bekzod Kurbanov on his horse "King Cornet L" became the absolute champion, and Umid Kamilov took second place with the horse "Nero Uno Rafael". Another rider Azam Talibbayev became the fourth on the horse "Lady".
All these successes have been achieved thanks to the hard work of athletes, as well as, the fruit of the attention paid by the Head of State and the Government of the country, the efforts of the Federation of Horse Breeding and Equestrian Sports of Uzbekistan, which assist in the development of this direction.
Taking this opportunity, we congratulate our riders on their victory and wish them success in the future.