Бир гуруҳ мутасаддилар Руфат Рисқиевнинг хонадонида меҳмон бўлишди
Бугун афсонавий боксчимиз Руфат Рисқиев 72 ёшни қарши олмоқда. Ушбу сана муносабати билан МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов, Баҳодир Махситов бошчилигидаги бир гуруҳ фахрийлар, Ўзбекистон бокс федерацияси мутасаддилари “Тошкент йўлбарси”ни кўргани боришди.
Меҳмонлар ўзларининг илиқ тилаклари ва самимий суҳбатлари билан Руфат Асадовичнинг кайфиятини янада кўтаришди. Дарҳақиқат, ҳар йили ушбу кун Руфат аканинг хонадонидан ташриф буюрувчиларнинг қадами узилмайди. Боиси 1 октябрь – Устоз ва мураббийлар куни, эртасига эса у кишининг таваллуд айёми билан қутлаш учун кўпчилик ташриф буюради. Бу йил ҳам ўзбек боксининг тирик афсонасини йўқлаш учун келадиганларнинг кети узилмаяпти.
Бир пиёла чой устида кечган суҳбатда ўз вақтида «Тошкент йўлбарси» номи билан машҳур бўлган бокс афсонасининг эришган оламшумул ғалабалари ширин хотиралар билан ёдга олинди. Шунингдек, Руфат Рисқиев ҳозирда ҳукуматимиз томонидан ёшларнинг спорт билан шуғулланишлари учун барча шароитлар яратиб берилаётгани айтиб, фахрийларимизга кўрсатилаётган эътибордан мамнун эканлигини алоҳида таъкидлаб ўтди.

Группа должностных лиц гостила в квартире Руфата Рискиева
Сегодня нашему легендарному боксеру Руфату Рискиеву исполняется 72 года. По случаю этой даты генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, группа ветеранов во главе с Баходиром Махситовым, официальные лица федерации бокса Узбекистана посетили “Ташкентский тигр”а.
Гости еще больше подняли настроение Руфату Асадовичу своими теплыми пожеланиями и искренней беседой. Ведь каждый год в этот день не прерывается шествие посетителей из квартиры брата Руфата. Сегодня 1 октября-День учитля и наставника, а на следующий день многие приезжают, чтобы поздравить его с Днем рождения. И в этом году не прекращается поток желающих увидеть живую легенду узбекского бокса.
В беседе за чашечкой чая сладкими воспоминаниями были отмечены мировые победы легенды бокса, известного в свое время как “Ташкентский тигр”. Также Руфат Рискиев отметил, что в настоящее время правительством нашей страны создаются все условия для занятий молодежи спортом, и выразил удовлетворение вниманием, оказываемым нашим ветеранам.