Тошкентда енгил атлетика бўйича Марказий Осиё чемпионати старт олди
29-30 сентябрь кунлари пойтахтимизда енгил атлетика бўйича Марказий Осиё чемпионати бўлиб ўтади. Айни пайтда мусобақанинг бир қатор дастурларига старт берилди.
Регламентга кўра, турнир ўсмирлар ва ёшлар тоифасида ташкил этилмоқда. Унда вакилларимиздан ташқари Қозоғистон, Тожикистон, Қирғизистон ва Эрондан 1000 нафарга яқин ёш атлетлар ғолиблик учун кураш олиб боришади.
Қайд этиш жоиз, ушбу мусобақа барча терма жамоалар учун Ханчжоу-2022 Осиё ва Париж-2024 Олимпия ўйинларига селекция вазифасини бажариб беради.

29 September 2021 6399
Tashkent will host the Central Asian Athletics Championships on September 29-30. By now, the participants have already started competing in several directions.
According to the regulations, the tournament is held among juniors and youth. About 1000 young athletes from Kazakhstan, Tajikistan, Kyrgyzstan, Iran and Uzbekistan take part in the competition.
It should be noted that the championship has a selection character for all national teams on the eve of the Asian Games Hangzhou-2022 and Paris-2024.