29 Сентябр 2021 4101
Бугун Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси раиси ўринбосари, Ўзбекистон дзюдо федерацияси раиси Азизжон Камилов Бухорога ташриф буюрди.
Ташрифдан кўзланган асосий мақсад вилоятда дзюдо спортини ривожлантириш ва Париж-2024 Олимпия ўйинларига тайёргарлик масалалари бўйича вилоятидаги мураббийлар ва спорт мактабларининг директорлари билан қатор режаларни муҳокама қилишдир.
Мазкур учрашувда мутасаддилар вилоятда дзюдо спорт турини янада оммалаштириш, ёшларнинг унга бўлган қизиқишини ошириб улардан жаҳон чемпионларини тарбиялаш ҳамда бу борадаги мавжуд бўлган камчилик ва муаммоларни бартараф этиш бўйича фикрлар алмашишди.
Учрашув давомида барча қатнашчилар ўзларини қизиқтирган саволларига жавоб олишди ва уларнинг таклифлари тингланди.

29 September 2021 4228
Today, Deputy Chairman of the NOC of Uzbekistan and head of the country's judo Federation Azizjon Kamilov visited Bukhara.
The main purpose of the visit is to develop judo in the region and discuss plans for the preparation for the Paris 2024 Olympic Games with coaches and directors of sports schools in Bukhara.
During the meeting, the responsible persons exchanged opinions on the further popularization of judo in the region, increasing the interest of young people in this sport and raising world champions, eliminating problems in this direction.