29 Сентябр 2021 4101
Бугун Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси раиси ўринбосари, Ўзбекистон дзюдо федерацияси раиси Азизжон Камилов Бухорога ташриф буюрди.
Ташрифдан кўзланган асосий мақсад вилоятда дзюдо спортини ривожлантириш ва Париж-2024 Олимпия ўйинларига тайёргарлик масалалари бўйича вилоятидаги мураббийлар ва спорт мактабларининг директорлари билан қатор режаларни муҳокама қилишдир.
Мазкур учрашувда мутасаддилар вилоятда дзюдо спорт турини янада оммалаштириш, ёшларнинг унга бўлган қизиқишини ошириб улардан жаҳон чемпионларини тарбиялаш ҳамда бу борадаги мавжуд бўлган камчилик ва муаммоларни бартараф этиш бўйича фикрлар алмашишди.
Учрашув давомида барча қатнашчилар ўзларини қизиқтирган саволларига жавоб олишди ва уларнинг таклифлари тингланди.

Азизжон Камилов встретился с тренерами Бухары
Сегодня заместитель председателя НОК Узбекистана и руководитель федерации дзюдо страны Азизжон Камилов посетил Бухару.
Главной целью визита является развитие дзюдо в области и обсудить планы подготовки к Олимпийским играм Париж-2024 с тренерами и директорами спортивных школ Бухары.
Во время встречи ответственные лица обменялись мнением относительно ещё большей популяризации дзюдо в области, повышения интереса молодёжи к этому виду спорта и воспитать чемпионов мира, устранения проблем в этом направлении.