26 Сентябр 2021 4527
Наманган шаҳрида сув полоси бўйича эркаклар жамоалари ўртасида мамлакат чемпионати бахслари якунига етди. Қарийиб бир ҳафта давом этган мазкур мусобақада жами 8 жамоа икки гуруҳга бўлинган ҳолда совринли ўринлар учун кураш олиб боришди.
Бугун чемпионатнинг сўнгги куни медаллар ҳамда 4-8 ўринлар учун учрашувлар бўлиб ўтди.
Дастлаб, қуйи ўринлар учун баҳслар ўтказилди. Шундан сўнг совринли ўринлар учун беллашувлар бошланди. 3-ўрин учун кечган бахсда Тошкент шаҳри жамоаси Республика олий спорт маҳорати мактаби жамоасини 11:10 ҳисобида енгиб, бронза медали совриндори бўлишди.
Ўзбекистон чемпионатининг ғолиблиги учун Наманган вилояти ҳамда Наманган шаҳридаги ихтисослаштирилган болалар ва ўсмирлар спорт мактаби жамоалари ўзаро куч синашдилар. Мазкур ўйин ҳам бир тўп фарқи билан 17:16 ҳисобида Наманган вилояти жамоаси фойдасига ҳал бўлди.
Шундай қилиб, қизғин кечган чемпионат якунига кўра, Наманган вилояти сув полочилари Ўзбекистон чемпионидек шарафли номга сазовор бўлишди. Мусобақа сўнггида барча ғолиб ва совриндорларга медаль ҳамда эсдалик совғалари топширилди.

26 September 2021 4672
The Uzbek Men's Water Polo Championship has ended in Namangan. The competition lasted a week and 8 teams took part in it, divided into two groups.
Today, as part of the last day of the championship, games for medals and for 4-8 places were held.
First, there were performances for 4-8 places, and after that, the fight for prizes. The Tashkent city team and the RSVSM national team played for the third place. The victory was won by representatives of the capital with a score of 11:10.
The first place was contested by the Sports School of Namangan region and the city of Namangan. The game ended with a score of 17:16 in favor of the water polo players of the region.
Thus, Namangan region took the first place at the Uzbek Water polo Championship. At the end of the tournament, all the winners were awarded medals and memorable gifts.