25 Сентябр 2021 3717
Москва шаҳрида якунига етиб бораётган бокс бўйича ҳарбийлар ўртасидаги жаҳон чемпионати ҳал қилувчи паллага кирди. Бугун мусобақанинг финал жанглари бўлиб ўтади.
Олтин медаль учун кечадиган бугунги баҳсларда 4 нафар вакилимиз рингга кўтарилади. Қизларимиздан Мавлуда Мавлонова (-75 кг), йигитларимиздан Осиё ўйинлари финалчиси Шунқор Абдурасулов (-60 кг), Мужибилло Турсунов (-64 кг) ва Лазизбек Муллажонов (+91 кг) чемпионлик учун жанг қилиши белгилаб қўйилган.
-75 кг: Мавлуда Мавлонова – Виктория Кебикова (Беларусь) (18:00дан сўнг)
-60 кг: Шунқор Абдурасулов – Константин Опольский (Россия) (19:20 дан сўнг)
-64 кг: Мужибилло Турсунов – Дмитрий Асанов (Беларусь) (19:35 дан сўнг)
+91 кг: Лазизбек Мулложонов – Светослав Тетерин (Россия) (21:15 дан сўнг).
Эслатиб ўтамиз, ярим финал босқичида 3 нафар вакилимиз имкониятни бой бергани боис жамоамиз шунча бронза медалини нақд қилган.

25 September 2021 3836
The World Military Boxing Championship, which is taking place in Moscow, has reached its apogee. The final fights will be held today.
Four of our representatives will enter the ring for the gold medal. In particular, Mavluda Mavlonova (-75 kg), Asian Games finalist Shunkar Abdurasulov (-60 kg), Muzhbillo Tursunov (-64 kg) and Lazizbek Mullazhonov (+91 kg) will fight for the title of champion.
-75 kg: Mavluda Mavlonova - Victoria Kebikova (Belarus) (after 18:00)
-60 kg: Shunkar Abdurasulov - Konstantin Opolsky (Russia) (after 19:20)
-64 kg: Muzhbillo Tursunov - Dmitry Asanov (Belarus) (after 19:35)
+91 kg: Lazizbek Mullozhonov — Svetoslav Teterin (Russia) (after 21:15).
We remind you that in the semifinals, three of our boxers missed a chance and the Uzbek national team has the same amount of bronze in the piggy bank.