21 Сентябр 2021 4022
МОҚда спортчиларимизнинг Токио-2020 Олимпия ўйинларидаги иштирокига бағишланган таҳлилий йиғилишлар давом этмоқда. Хабар берганимзидек, куннинг биринчи ярмида Қўмита раҳбарияти спорт курашлари бўйича терма жамоамиз мутасаддилари билан муҳокама ўтказди. Шундан сўнг дзюдочиларимиз чиқиши таҳлил қилинди. Унда терма жамоа мураббийлари Илиас Илиадис ва Нелля Киямова ҳамда Ўзбекистон дзюдо федерацияси вакиллари қатнашишди.
Йиғилишда ҳар бир вазндаги дзюдочиларимизнинг иштироки кўриб чиқилди. Бир қатор вакилларимизнинг чиқиши танқидий фикрларга сабаб бўлди. Бу борада мураббийларнинг шахсий фикрлари ҳам алоҳида ўрганилди.
“Дзюдочиларимизнинг спорт формаси жуда юқори эди. Лекин баъзи вазиятларда руҳий томондан камчиликларимиз кўринди. Шундай ҳолатларга дуч келдикки, вазият бизга боғлиқ бўлмай қолди. Парижга тайёргарликка энди бошқача ёндашамиз. Ҳар бир вазнда лицензион ҳудудга кирадиган камида 2 нафардан дзюдочини тарбиялаймиз. Бунинг учун ички потенциалимиз етарли. Рақобат жуда кучли бўлсагина, катта натижага эришамиз”, – деди Илиас Илиадис.
Суҳбатда мураббийлар штаби бу йилги мамлакат чемпионати натижалари орқали янги Олимпиада циклига тайёрланадиган таркибни саралаб олишни режалаштирилаётганини таъкидлади. Маълум қилинишича, унда Давлат Бобоновдан бошқа терма жамоамизнинг барча вакиллари иштирок этади.

21 September 2021 4128
The NOC continues analytical meetings on the participation of our athletes in the Olympic Games in Tokyo 2020. As I have already reported, in the first half of the day, the leadership of the Committee held a discussion with the officials of our wrestling team. After that, an analysis of the performance of our judoists was carried out. It was attended by coaches of the national team Ilias Iliadis and Nelya Kiyamova, as well as representatives of the Judo Federation of Uzbekistan.
The participation of our judoists in each weight category was considered at the meeting. The speech of a number of our representatives provoked critical comments. The personal opinions of the coaches on this issue were also studied separately.
“The athletic form of our judoists was at a high level. But in some situations, our psychological shortcomings were noticed. We are faced with such a situation that the situation no longer depends on us. Now we approach the preparations for Paris in a different way. We train at least 2 judoists who are in the licensed zone in each weight. We have enough internal potential for this. Only if the competition is very strong, we will achieve an excellent result”" Ilias Iliadis said.
During the conversation, the coaching staff noted that following the results of the national championship this year, it is planned to select the squad that will prepare for the new Olympic cycle. It is reported that all representatives of our national team, except Davlat Bobonov, will take part in it.