Бугун Ўзбекистон теннис федерацияси раиси Алишер Мирсоатов таваллуд айёмини нишонламоқда.
Мирсоатов Алишер Қудратуллаевич 1974 йил 20 сентябрь куни Тошкент шаҳрида туғилган. 1996 йил Тошкент Давлат техника университетининг бакалавр, 2003 йил Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Давлат ва жамият қурилиши Академияси қошидаги Олий бизнес мактабининг магистратура босқичини тамомлаган. 2017 йилдан Ўзбекистон Республикаси Ташқи иқтисодий фаолият миллий банки бошқарув раиси, 2020 йили 7 мартдан Ўзбекистон теннис федерацияси раиси лавозимида фаолият олиб бормоқда.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Алишер Қудратуллаевични таваллуд айёми билан табриклаб, у кишига узоқ умр, сиҳат саломатлик ва улкан муваффақиятлар тилаб қолади.

20 Сентября 2021 10511
Мирсоатов Алишер Кудратуллаевич родился 20 сентября 1974 года в городе Ташкенте. В 1996 году окончил бакалавриат Ташкентского государственного технического университета, в 2003 году-магистратуру Высшей школы бизнеса при Академии государственного и общественного строительства при Президенте Республики Узбекистан. С 2017 года является председателем правления Национального банка внешнеэкономической деятельности Республики Узбекистан, с 7 марта 2020 года-председателем федерации тенниса Узбекистана.
Национальный олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Алишера Кудратуллаевича с Днем рождения и желает ему долгих лет жизни, крепкого здоровья и больших успехов.