Бугун МОҚ раиси маслаҳатчиси, Ўзбекистон қишки спорт турлари ассоциацияси раиси Искандер Шадиев таваллуд кунини нишонламоқда.
Искандер Касимович Шадиев 1979 йил 11 сентябрь куни дунёга келган. Буюк Британияда бизнес бошқаруви бўйича таълим олган. Бир неча йилдирки спорт соҳасида самарали меҳнат қилиб келмоқда. 2017 йилдан “Пахтакор” футбол клуби бош директори маслаҳатчиси, 2019 йилдан Ўзбекистон МОҚ раиси маслаҳатчиси, Ўзбекистон хоккей федерацияси раиси ўринбосари, 2021 йил бошидан Ўзбекистон Қишки спорт турлари ассоциацияси раиси сифатида фаолият олиб бормоқда.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Искандер Шадиевни таваллуд куни билан муборакбод этиб, у кишига узоқ умр ва сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

11 September 2021 4740
Iskander Shadiyev, adviser to the Chairman of the NOC, Chairman of the Winter Sports Association of Uzbekistan, is celebrating his birthday today.
Iskander Kasimovich Shadiyev was born on September 11, 1979. He received an education in business administration in the UK. He has been working fruitfully in the field of sports for several years. Since 2017-Adviser to the General Director of the Pakhtakor football club, since 2019-adviser to the chairman of the NOC of Uzbekistan, Deputy Chairman of the Ice Hockey Federation of Uzbekistan, since the beginning of 2021-Chairman of the Winter Sports Association of Uzbekistan.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates Iskander Shadiyev on his birthday and wishes him long life and good health.