Бугун МОҚ раиси маслаҳатчиси, Ўзбекистон қишки спорт турлари ассоциацияси раиси Искандер Шадиев таваллуд кунини нишонламоқда.
Искандер Касимович Шадиев 1979 йил 11 сентябрь куни дунёга келган. Буюк Британияда бизнес бошқаруви бўйича таълим олган. Бир неча йилдирки спорт соҳасида самарали меҳнат қилиб келмоқда. 2017 йилдан “Пахтакор” футбол клуби бош директори маслаҳатчиси, 2019 йилдан Ўзбекистон МОҚ раиси маслаҳатчиси, Ўзбекистон хоккей федерацияси раиси ўринбосари, 2021 йил бошидан Ўзбекистон Қишки спорт турлари ассоциацияси раиси сифатида фаолият олиб бормоқда.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Искандер Шадиевни таваллуд куни билан муборакбод этиб, у кишига узоқ умр ва сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Поздравляем Искандера Шадиева!
Сегодня советник председателя НОК, председатель Ассоциации зимних видов спорта Узбекистана Искандер Шадиев отмечает свой день рождения.
Искандер Касимович Шадиев родился 11 сентября 1979 года. Получил образование в области делового администрирования в Великобритании. Уже несколько лет плодотворно работает в сфере спорта. С 2017 года-советник генерального директора футбольного клуба” Пахтакор", с 2019 года-советник председателя НОК Узбекистана, заместитель председателя федерации хоккея Узбекистана, с начала 2021 года-председатель Ассоциации зимних видов спорта Узбекистана.
Национальный олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Искандера Шадиева с Днем рождения и желает ему долгих лет жизни и крепкого здоровья.