10 Сентябр 2021 4143
Қозон шаҳрида ўтказилаётган биринчи МДҲ ўйинлари доирасидаги расмий тадбирларда Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг ўринбосари, Туризм ва спорт вазири Азиз Абдуҳакимов ҳамда МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов делегациямиз номидан қатнашмоқда.
Жумладан, мусобақа доирасида “Россия – спорт мамлакати” номли халқаро форум ўтказилди. Унда МДҲ ўйинларида иштирок этаётган давлатларнинг спорт соҳасидаги расмий вакиллари ҳам қатнашишди. Мазкур тадбирларда мамлакатимиз номидан Азиз Абдуҳакимов ва Ойбек Касимов иштирок этишди.
Тадбир давомида мутасаддилар Беларусь МОҚ президенти Виктор Лукашенко, Туризм ва спорт вазири Сергей Ковальчук ҳамда бошқа бир қатор делегация вакиллари билан учрашиб, қатор режаларни муҳокама қилишди.
Халқаро форум икки кун давом этади. Унда спорт соҳасида эришилган ютуқлар, қўлланилаётган сўнгги методика ва инновацион ғоялар, шунингдек, бир қатор йўналишлардаги охирги янгиликлар ҳақида семинар ва тренинглар ўтказилди. Шунингдек, ташриф давомида делегациямиз мутасаддилари Россия Федерацияси спорт вазири Олег Матицин ва бошқа бир қатор расмийлар билан учрашишди.

10 September 2021 4192
On behalf of our delegation, Deputy Prime Minister of the Republic of Uzbekistan, Minister of Tourism and Sports Aziz Abdukhakimov and IOC Secretary General Oibek Kasimov are taking part in official events within the framework of the first CIS Games held in Kazan.
In particular, the international forum “Russia – a sports country”was held within the framework of the competition. It was also attended by official representatives of the CIS Games participating countries in the sports field. Aziz Abdukhakimov and Oybek Kasimov took part in these events on behalf of our country.
During the event, the officials met with the President of the NOC of Belarus Viktor Lukashenko, the Minister of Tourism and Sports Sergey Kovalchuk and a number of other representatives of the delegations and discussed a number of plans.
The International forum will last for two days. It held seminars and trainings on achievements in the field of sports, the latest methods and innovative ideas, as well as on the latest innovations in a number of areas. Also during the visit, representatives of our delegation met with the Minister of Sports of the Russian Federation Oleg Matitsyn and a number of other officials.