10 Сентябр 2021 4143
Қозон шаҳрида ўтказилаётган биринчи МДҲ ўйинлари доирасидаги расмий тадбирларда Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг ўринбосари, Туризм ва спорт вазири Азиз Абдуҳакимов ҳамда МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов делегациямиз номидан қатнашмоқда.
Жумладан, мусобақа доирасида “Россия – спорт мамлакати” номли халқаро форум ўтказилди. Унда МДҲ ўйинларида иштирок этаётган давлатларнинг спорт соҳасидаги расмий вакиллари ҳам қатнашишди. Мазкур тадбирларда мамлакатимиз номидан Азиз Абдуҳакимов ва Ойбек Касимов иштирок этишди.
Тадбир давомида мутасаддилар Беларусь МОҚ президенти Виктор Лукашенко, Туризм ва спорт вазири Сергей Ковальчук ҳамда бошқа бир қатор делегация вакиллари билан учрашиб, қатор режаларни муҳокама қилишди.
Халқаро форум икки кун давом этади. Унда спорт соҳасида эришилган ютуқлар, қўлланилаётган сўнгги методика ва инновацион ғоялар, шунингдек, бир қатор йўналишлардаги охирги янгиликлар ҳақида семинар ва тренинглар ўтказилди. Шунингдек, ташриф давомида делегациямиз мутасаддилари Россия Федерацияси спорт вазири Олег Матицин ва бошқа бир қатор расмийлар билан учрашишди.

10 Сентября 2021 4114
От имени нашей делегации в официальных мероприятиях в рамках первых игр СНГ, проводимых в Казани, принимают участие заместитель Премьер-Министра Республики Узбекистан, министр туризма и спорта Азиз Абдухакимов и генеральный секретарь МОК Ойбек Касимов.
В частности, в рамках конкурса был проведен международный форум “Россия – спортивная страна”. В нем также приняли участие официальные представители стран-участниц Игр СНГ в спортивной сфере. От имени нашей страны в этих мероприятиях приняли участие Азиз Абдухакимов и Ойбек Касимов.
В ходе мероприятия официальные лица встретились с президентом НОК Беларуси Виктором Лукашенко, министром туризма и спорта Сергеем Ковальчуком и рядом других представителей делегаций и обсудили ряд планов.
Международный форум продлится два дня. На нем были проведены семинары и тренинги о достижениях в области спорта, новейших методиках и инновационных идеях, а также о последних новшествах в ряде направлений. Также в ходе визита представители нашей делегации встретились с министром спорта Российской Федерации Олегом Матицыным и рядом других чиновников.