Бугун дзюдо бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси Шарофиддин Лутфиллаев таваллуд айёмини нишонламоқда.
Шарофиддин Лутфиллаев 1990 йил 9 сентябрь куни Сурхондарё вилоятида туғилган. Дзюдо бўйича 2019 йил Токио шаҳрида бўлиб ўтган жаҳон чемпионатида -60 килограмм вазн тоифасида кумуш медални қўлга киритган. Шунингдек, 5 карра Гран-при турнирлари ғолиби, 6 карра Катта дубулға ва 3 карра Мастерс таснифидаги мусобақалар совриндори саналади. Мазкур муваффақиятлари эвазига юртбошимиз томонидан “Мард ўғлон” давлат мукофоти билан тақдирланган. Токио-2020 Олимпия ўйинларида -60 кг вазн тоифасида иштирок этди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Шарофиддин Лутфиллаевни туғилган куни билан табриклаб, унга узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва улкан муваффақиятлар тилаб қолади.

Congratulations to Sharafiddin Lutfillayev!
Sharofiddin Lutfillayev, a member of the national judo team of Uzbekistan, celebrates his birthday today.
Sharofiddin Lutfilayev was born on September 9, 1990 in Surkhandarya region. At the 2019 World Judo Championships in Tokyo, he won a silver medal in the -60 kilograms weight category. He is also a 5-time winner of Grand Prix tournaments, a 6-time Grand Slam winner and a 3-time winner of Masters classification tournaments. For these successes, the Head of our state was awarded the State Prize "Mardukon". At the Olympic Games in Tokyo 2020, he competed in the -60 kg weight category.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates Sharofiddin Lutfullayev on his birthday and wishes him long life, good health and great success.