Бугун дзюдо бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси Шарофиддин Лутфиллаев таваллуд айёмини нишонламоқда.
Шарофиддин Лутфиллаев 1990 йил 9 сентябрь куни Сурхондарё вилоятида туғилган. Дзюдо бўйича 2019 йил Токио шаҳрида бўлиб ўтган жаҳон чемпионатида -60 килограмм вазн тоифасида кумуш медални қўлга киритган. Шунингдек, 5 карра Гран-при турнирлари ғолиби, 6 карра Катта дубулға ва 3 карра Мастерс таснифидаги мусобақалар совриндори саналади. Мазкур муваффақиятлари эвазига юртбошимиз томонидан “Мард ўғлон” давлат мукофоти билан тақдирланган. Токио-2020 Олимпия ўйинларида -60 кг вазн тоифасида иштирок этди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Шарофиддин Лутфиллаевни туғилган куни билан табриклаб, унга узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва улкан муваффақиятлар тилаб қолади.

9 Сентября 2021 4444
Сегодня член сборной команды Узбекистана по дзюдо Шарофиддин Лутфиллаев отмечает свой день рождения.
Шарофиддин Лутфилаев родился 9 сентября 1990 года в Сурхандарьинской области. На чемпионате мира по дзюдо 2019 года в Токио завоевал серебряную медаль в весовой категории -60 килограммов. Он также является 5-кратным победителем турниров Гран-при, 6-кратным обладателем Большого шлема и 3-кратным призером турниров классификации Masters. За эти успехи Глава нашего государства был награжден Государственной премией "Мард углон". На Олимпийских играх в Токио-2020 выступал в весовой категории -60 кг.
Национальный олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Шарофиддина Лутфуллаева с Днем рождения и желает ему долгих лет жизни, крепкого здоровья и больших успехов.