МОҚ вакиллари «Мустақиллигимизнинг 30 йиллиги» эсдалик нишони билан тақдирланишди
Яқинлашиб келаётган истиқлолимизнинг 30 йиллик байрами муносабати билан спорт, ижтимоий соҳа ва ОАВ йўналишидаги бир гуруҳ мутасаддилар Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2021 йил 24 майдаги Фармонига асосан таъсис этилган “Ўзбекистон Республикаси Мустақиллиги 30 йиллиги” эсдалик нишони билан тақдирланишди.
Тадбирда Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг ўринбосари, Туризм ва спорт вазири Азиз Абдуҳакимов, Рустам Шоабдураҳмонов бошчилигидаги МОҚ мутасаддилари, ЎзМТРК раиси Алишер Хаджаев, Ўзбекистон ва Қорақалпоғистон Республикалари халқ артисти Ёдгор Саъдиев, шунингдек, маданият, спорт ва ижтимоий соҳа вакиллари, блогерлар иштирок этишди.
Азиз Абдуҳакимов тақдирлаш маросимини очиб берар экан яқинлашиб келаётган Мустақиллигимизнинг 30 йиллиги билан барчани қутлаб ўтди. Ўз ўрнида Бош вазир ўринбосари мамлакатимиз тараққиёти ва ривожи йўлида самарали меҳнат қилиб келаётган бир қатор мутасаддиларни тақдирлади. Улар орасида МОҚ раиси Рустам Шоабдураҳмонов, Қўмита раҳбарининг матбуот котиби, ахборот сиёсати масалалари бўйича маслаҳатчиси Зафар Имомхўжаев, МОҚ қошидаги РСТИАМ директори Абдушукур Садиков, Қўмита департамент директори Бегзод Ибрагимов ҳамда Ижро назорати ва мурожаатлар билан ишлаш бўйича бош мутахассис Абдурашид Гафуровлар “Ўзбекистон Республикаси Мустақиллигининг 30 йиллиги” эсдалик нишонини қабул қилиб олишди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси спорт соҳасига кўрсатилаётган юксак эътибор ва ғамхўрлиги, яратиб берилаётган шароитлар учун Президентимизга Олимпия оиласи номидан чуқур миннатдорчилик изҳор қилади.

Representatives of the NOC were awarded the commemorative badge "Mustakilligimizning 30 yilligi"
In connection with the upcoming holiday of the 30th anniversary of Independence of our country, a group of representatives of sports, social sphere and mass media was awarded the commemorative badge "Mustakilligimizning 30 yilligi", which was established in accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated May 24, 2021.
The event was attended by Deputy Prime Minister of the Republic of Uzbekistan, Minister of Tourism and Sports Aziz Abdukhakimov, representatives of the NOC headed by Rustam Shaabdurakhmanov, Chairman of the UzNTRK Alisher Khadzhayev, People's Artist of the Republic of Uzbekistan and Karakalpakstan Yedgor Sadiyev, as well as representatives of culture, sports and social sphere, a group of bloggers.
At the beginning of the event, Aziz Abdukhakimov congratulated all those present on the 30th anniversary of our Independence. In turn, the Deputy Prime Minister awarded a group of representatives who work for the benefit of the development and prosperity of Uzbekistan. Among the awardees were the chairman of the NOC Rustam Shaabdurakhmanov, the press secretary of the Chairman of the Committee, the adviser on information policy Zafar Imomkhuzhaev, the director of the RNCSM at the NOC Abdushukur Sadikov, the director of the department of the Committee Begzod Ibragimov and the chief specialist on control over the execution of orders and appeals Abdurashid Gafurov.
The National Olympic Committee of Uzbekistan, on behalf of the Olympic Family, expresses its deep gratitude to our Esteemed President for the attention and care shown to the sports sphere, as well as for the conditions created.