МОҚ вакиллари «Мустақиллигимизнинг 30 йиллиги» эсдалик нишони билан тақдирланишди
Яқинлашиб келаётган истиқлолимизнинг 30 йиллик байрами муносабати билан спорт, ижтимоий соҳа ва ОАВ йўналишидаги бир гуруҳ мутасаддилар Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2021 йил 24 майдаги Фармонига асосан таъсис этилган “Ўзбекистон Республикаси Мустақиллиги 30 йиллиги” эсдалик нишони билан тақдирланишди.
Тадбирда Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг ўринбосари, Туризм ва спорт вазири Азиз Абдуҳакимов, Рустам Шоабдураҳмонов бошчилигидаги МОҚ мутасаддилари, ЎзМТРК раиси Алишер Хаджаев, Ўзбекистон ва Қорақалпоғистон Республикалари халқ артисти Ёдгор Саъдиев, шунингдек, маданият, спорт ва ижтимоий соҳа вакиллари, блогерлар иштирок этишди.
Азиз Абдуҳакимов тақдирлаш маросимини очиб берар экан яқинлашиб келаётган Мустақиллигимизнинг 30 йиллиги билан барчани қутлаб ўтди. Ўз ўрнида Бош вазир ўринбосари мамлакатимиз тараққиёти ва ривожи йўлида самарали меҳнат қилиб келаётган бир қатор мутасаддиларни тақдирлади. Улар орасида МОҚ раиси Рустам Шоабдураҳмонов, Қўмита раҳбарининг матбуот котиби, ахборот сиёсати масалалари бўйича маслаҳатчиси Зафар Имомхўжаев, МОҚ қошидаги РСТИАМ директори Абдушукур Садиков, Қўмита департамент директори Бегзод Ибрагимов ҳамда Ижро назорати ва мурожаатлар билан ишлаш бўйича бош мутахассис Абдурашид Гафуровлар “Ўзбекистон Республикаси Мустақиллигининг 30 йиллиги” эсдалик нишонини қабул қилиб олишди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси спорт соҳасига кўрсатилаётган юксак эътибор ва ғамхўрлиги, яратиб берилаётган шароитлар учун Президентимизга Олимпия оиласи номидан чуқур миннатдорчилик изҳор қилади.

28 Августа 2021 4278
В связи с приближающимся праздником 30-летия Независимости нашей страны группа представителей спорта, социальной сферы и СМИ была награждена памятным знаком «Мустақиллигимизнинг 30 йиллиги», который был учрежден в соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан от 24 мая 2021 года.
В мероприятии принимали участие заместитель Премьер-министра Республики Узбекистан, Министр Туризма и спорта Азиз Абдухакимов, представители НОК во главе Рустама Шаабдурахманова, председатель УзНТРК Алишер Хаджаев, народный артист Республики Узбекистана и Каракалпакстана Ёдгор Саъдиев, а также, представители культуры, спорта и социальной сферы, группа блогеров.
В начале мероприятия Азиз Абдухакимов поздравил всех присутствующих с 30-летием нашей Независимости. В свою очередь заместитель Премьер-министра наградил группу представителей, которые трудятся на благо развития и процветания Узбекистана. Среди награжденных были председатель НОК Рустам Шаабдурахманов, пресс-секретарь председателя Комитета, советник по информационной политике Зафар Имомхужаев, директор РНПЦСМ при НОК Абдушукур Садиков, директор департамента Комитета Бегзод Ибрагимов и главный специалист по вопросам контроля за исполнением поручений и обращений Абдурашид Гафуров.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана от имени Олимпийской семьи выражает глубокую благодарность нашему Уважаемому Президенту за оказанное внимание и проявление заботы спортивной сфере, а также, за созданные условия.