Триатлон ва от спорт бўйича юқори натижа қайд этган спортчиларимиз тақдирланишди
Юртимиз шарафини халқаро ареналарда муносиб ҳимоя қилиб келаётган атлетларимиз ҳамиша эътиборда. Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси қўмондонлиги томонидан триатлон ва от спорт бўйича юқори натижа қайд этган атлетларимиз тақдирланишди.
Тадбирда генерал-майор Рустам Жўраев бошчилигидаги Миллий гвардия қўмондонлиги мутасаддилари, Ўзбекистон йилқичилик ва от спорти, замонавий бешкураш федерациялари раиси Баҳромжон Газиев, Ўзбекистон триатлон федерацияси бош котиби Елена Кун, Улоқ-кўпкари федерацияси раисининг ўринбосари Э.Абзалов иштирок этди.
Тадбир аввалида Миллий гвардия қўмондони спортчиларимизни йил давомида қайд этган юксак натижалари билан қутлаб, уларнинг келгуси фаолиятида ҳам омад тилаб ўтди. Шундан сўнг Миллий гвардия қошидаги от спорти бўйича Республика олий спорт маҳорат мактаби чавандозлари Н.Туякбаев, У.Комилов, О.Собиржоновга Москвада ўтган Миллатлар кубогида юқори натижа кўрсатгани учун Миллий Гвардиянинг “Намунали хизматлари учун” 3-даражали кўкрак нишони билан тақдирланишди.
Жорий йилнинг июль ойида Канар ороллари ўтган триатлон бўйича IRONMAN LANZAROTE жаҳон чемпионатида ёшлар тоифасида олтин, жамоавий йўналишда кумуш медалга сазовор бўлган Жамоат хавфсизлиги университетининг хизматчиси Алина Ҳакимовага эса офицерлар таркибининг биринчи “лейтенант” унвони, имтиёз асосида 3 хонали уй ва “қизил беретка” кийиш ҳуқуқи берилди.
Шунингдек, Елена Кун ва триатлон бўйича жамоа бош мураббийи Виктор Земцев ҳам муносиб тақдирланишди.
Тадбир якунида барча иштирокчилар Миллий гвардия қўмондонлигининг спортни ривожлантиришга қўшаётган хизматларини алоҳида таъкидлаб ўтишди. Шунингдек, қўмондон соҳада орқада бораётган вилоят бўлимларининг фаолияти ҳақида алоҳида танқидий фикр билдириб, уларга керакли кўрсатмалар бериб ўтди.

22 Августа 2021 4196
Наши атлеты, достойно защищающие честь нашей страны на международных аренах, всегда в центре внимания. Командование Национальной гвардии Республики Узбекистан наградило наших атлетов, показавших высокие результаты в триатлоне и конном спорте.
В мероприятии приняли участие представители командования Национальной гвардии во главе с генерал-майором Рустамом Джураевым, председатель федераций конного и конного спорта, современного пятиборья Узбекистана Бахромжон Газиев, генеральный секретарь Федерации триатлона Узбекистана Елена Кун, заместитель председателя Федерации Улок-купкари Э.Абзалов присутствовал.
В начале мероприятия командир Национальной гвардии поздравил наших спортсменов с высокими результатами, достигнутыми в течение года, и пожелал им успехов в дальнейшей деятельности. После этого наездники Республиканской школы высшего спортивного мастерства по конному спорту при Национальной гвардии Н.Туякбаев, У.Комилов, О.За высокие результаты на Кубке наций в Москве Собиржонов был награжден нагрудным знаком Нацгвардии “за образцовые заслуги” 3-й степени.
В июле этого года на чемпионате мира по триатлону IRONMAN LANZAROTE, проходившем на Канарских островах, сотрудница университета общественной безопасности Алина Хакимова, завоевавшая золото в молодежной категории и серебро в командной, получила первое звание “лейтенант” офицерского состава, 3-комнатный дом на льготной основе и право носить “красный берет”.
Также были награждены Елена Кун и главный тренер команды по триатлону Виктор Земцев.
В завершение мероприятия все участники особо отметили вклад командования Национальной гвардии в развитие спорта. Также командир особо критически отозвался о деятельности отстающих региональных подразделений, дал им необходимые указания.