Триатлон ва от спорт бўйича юқори натижа қайд этган спортчиларимиз тақдирланишди
Юртимиз шарафини халқаро ареналарда муносиб ҳимоя қилиб келаётган атлетларимиз ҳамиша эътиборда. Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси қўмондонлиги томонидан триатлон ва от спорт бўйича юқори натижа қайд этган атлетларимиз тақдирланишди.
Тадбирда генерал-майор Рустам Жўраев бошчилигидаги Миллий гвардия қўмондонлиги мутасаддилари, Ўзбекистон йилқичилик ва от спорти, замонавий бешкураш федерациялари раиси Баҳромжон Газиев, Ўзбекистон триатлон федерацияси бош котиби Елена Кун, Улоқ-кўпкари федерацияси раисининг ўринбосари Э.Абзалов иштирок этди.
Тадбир аввалида Миллий гвардия қўмондони спортчиларимизни йил давомида қайд этган юксак натижалари билан қутлаб, уларнинг келгуси фаолиятида ҳам омад тилаб ўтди. Шундан сўнг Миллий гвардия қошидаги от спорти бўйича Республика олий спорт маҳорат мактаби чавандозлари Н.Туякбаев, У.Комилов, О.Собиржоновга Москвада ўтган Миллатлар кубогида юқори натижа кўрсатгани учун Миллий Гвардиянинг “Намунали хизматлари учун” 3-даражали кўкрак нишони билан тақдирланишди.
Жорий йилнинг июль ойида Канар ороллари ўтган триатлон бўйича IRONMAN LANZAROTE жаҳон чемпионатида ёшлар тоифасида олтин, жамоавий йўналишда кумуш медалга сазовор бўлган Жамоат хавфсизлиги университетининг хизматчиси Алина Ҳакимовага эса офицерлар таркибининг биринчи “лейтенант” унвони, имтиёз асосида 3 хонали уй ва “қизил беретка” кийиш ҳуқуқи берилди.
Шунингдек, Елена Кун ва триатлон бўйича жамоа бош мураббийи Виктор Земцев ҳам муносиб тақдирланишди.
Тадбир якунида барча иштирокчилар Миллий гвардия қўмондонлигининг спортни ривожлантиришга қўшаётган хизматларини алоҳида таъкидлаб ўтишди. Шунингдек, қўмондон соҳада орқада бораётган вилоят бўлимларининг фаолияти ҳақида алоҳида танқидий фикр билдириб, уларга керакли кўрсатмалар бериб ўтди.

Athletes who showed high results in triathlon and equestrian sports were awarded
Our athletes, who are worthily defending the honor of our country on international arenas, are always in the center of attention. The command of the National Guard of the Republic of Uzbekistan awarded our athletes who showed high results in triathlon and equestrian sports.
The event was attended by representatives of the National Guard Command headed by Major General Rustam Juraev, Chairman of the equestrian and equestrian sports Federations, modern pentathlon of Uzbekistan Bahromjon Gaziyev, Secretary General of the Triathlon Federation of Uzbekistan Elena Kun, Deputy Chairman of the Ulok-Kupkari Federation E. Abzalov was present.
At the beginning of the event, the commander of the National Guard congratulated our athletes on the high results achieved during the year and wished them success in their future activities. After that, the riders of the Republican School of Higher Sports Skills in equestrian sports at the National Guard N. Tuyakbayev, U. Komilov, O. For high results at the Cup of Nations in Moscow, Sobirzhonov was awarded the badge of the National Guard “for exemplary merits " of the 3rd degree.
In July of this year, at the IRONMAN LANZAROTE Triathlon World Championships held in the Canary Islands, Alina Khakimova, an employee of the University of Public Security, who won gold in the youth category and silver in the team, received the first rank of “lieutenant” of the officer staff, a 3-room house on a preferential basis and the right to wear a “red beret”.
Elena Kun and the head coach of the triathlon team Viktor Zemtsev were also awarded.
At the end of the event, all participants emphasized the contribution of the National Guard Command to the development of sports. Also, the commander was particularly critical of the activities of the lagging regional units, gave them the necessary instructions.