Боксчиларимизнинг Осиё чемпионатидаги юриши давом этмоқда
Маълум қилганимиздек, айни кунларда БААда бокс бўйича ўсмирлар ва ёшлар ўртасида Осиё чемпионати бўлиб ўтмоқда. Регламентга кўра, бугун 20 ёшгача бўлган спортчилар баҳс олиб боришади. Ушбу кун дастурида вакилларимиздан 4 нафари рингга кўтарилади:
-48 кг: Муҳаммадқодир Мамиржонов – Анвар Ҳайдар (Ироқ)
-60 кг: Айдос Тагайбаев – Ермек Ерасил (Қозоғистон)
-67 кг: Самандан Солижонов – Армун Рустамисармажи (Эрон)
-71 кг: Аълохон Абдуллаев – Тугулдур Усухбайар (Мўғилистон)
Бугунги дастурлар Тошкент вақти билан 17:00 да старт олади. -48 кг вазн тоифасидаги вакилимизнинг чиқиши дастур бўйича иккинчи жангга тўғри келади. Кейин беллашувлар енгил вазндан оғир тоифага қараб давом этади. Жангларни ушбу ҳавола орқали томоша қилишингиз мумкин:

Our boxers continue to participate in the Asian Championship
As we previously reported, the Asian Boxing Championship among juniors and youth is currently being held in the UAE. According to the regulations, boxers under 20 will perform today. As part of this day, four of our representatives will enter the ring:
-48 kg: Mukhammadkodir Mamirzhonov – Anwar Haidar (Iraq)
-60 kg: Aidos Tagaybayev – Ermek Yerasil (Kazakhstan)
-67 kg: Samandan Solizhonov – Armun Rustamisarmazhi (Iran)
-71 kg: Alokhon Abdullayev – Tuguldur Usukhbayar (Mongolia)
Today's performances will begin at 17: 00 Tashkent time. According to the program, the fight of our boxer (-48 kg) will be the second. The rest of the performances will continue depending on the weight category. By clicking on the link, you can directly watch the boxing match: