Хабар бериб ўтганимиздек, Россия Федерациясининг Санкт-Петербург шаҳрида самбо бўйича FIAS (Халқаро самбо федерацияси) президенти соврини учун мусобақа ташкил этилди. Унда жаҳоннинг 21 мамлакатидан 80 нафарга яқин спортчи совринли ўринлар учун кураш олиб борди. Мукофот жамғармаси 189 минг АҚШ долларини ташкил этувчи баҳсларда ўзбекистонлик самбочилар ҳам иштирок этишди ва 4 та кумуш медаль қўлга киритишди.
Терма жамоамиз вакиллари ичида Ҳомиджон Мўминов (-64 кг), Сарбон Эрназаров (-71 кг), Улуғбек Раҳмонов (-79 кг) ва Ихтиёр Эшмуродов (-88 кг) финалгача етиб бориб, якунда кумуш медалга сазовор бўлишди.
Мусобақа регламентига биноан спортчиларимиз кумуш медаль билан бирга 7 минг АҚШ доллари миқдоридаги мукофот пулига ҳам эга чиқишди.

Наши самбисты успешно завершили Кубок Президента FIAS
Как ранее нами сообщалось, в Санкт-Петербурге прошли соревнования Кубка Президента FIAS (Международной федерации самбо) по самбо. За призовые места боролись около 80 спортсменов из 21 стран. В соревнованиях, имеющих призовой фонд 189 тысяч долларов США, также приняли участие и узбекские самбисты. Примечательно,что им удалось завоевать четыре серебряные медали.
В финал вышли Хомиджон Муминов (-64 кг), Сарбон Эрназаров (-71 кг), Улугбек Рахмонов (-79 кг) и Ихтиёр Эшмуродов (-88 кг) и в итоге стали серебряными призёрами.
Согласно регламенту соревнований, наши спортсмены награждены серебрянными медалями и получили денежные призы в размере по 7000 долларов США.