Сувга сакраш, 10 метр
Мялин Игорь Андреевич 1996 йил 17 сентябрь куни Россия Федерациясининг Пенза шаҳрида туғилган. 2023 йилдан Ўзбекистон терма жамоаси шарафини ҳимоя қилиб келмоқда. Мураббийи Эдуард Феоктистов. Ортда қолган вақт давомида Мялин 7 та турли даражадаги халқаро мусобақада юртимиз шарафини ҳимоя қилди. Ханчжоу-2022 Осиё ўйинларида 10 метрли платформадан сакраш бўйича яккалик, 3 метрли трамплиндан сакраш дастурининг жуфтлик йўналишларида, шунингдек, Германияда ўтган Жаҳон кубогида финал босқичида иштирок этган. 2023 йил Малайзияда ўтган халқаро турнирда 2 та олтин ва 1 та бронза медаллари билан тақдирланган.
Жорий йилнинг февраль ойида Қатарнинг Доха шаҳрида ўтган жаҳон чемпионатида финал босқичига йўл олиш орқали Париж-2024 ёзги Олимпия ўйинлари лицензиясини қўлга киритган.

Прыжки в воду, 10 метров
Мялин Игорь Андреевич родился 17 сентября 1996 года в городе Пенза Российской Федерации. С 2023 года защищает честь Узбекистана на международных соревнованиях. Тренер - Эдуард Феоктистов. Мялин в составе сборной Узбекистана несколько раз принимал участие на международных стартах. В частности, на Азиатских играх Ханчжоу-2022 по прыжкам в воду с 10-метровой платформы (индивидуальная программа) и с 3-метрового трамплина (синхронные прыжки) пробился в финал. Также, на этапе Кубка мира в Германии Мялину удалось выйти в решающий этап соревнований. На международном турнире 2023 года в Малайзии завоевал 2 золотые и 1 бронзовую медали.
В нынешнем году на чемпионате мира в Катаре, Игорь Мялин пробился в финал и благодаря этому результату удостоился лицензии на Олимпийские игры Париж-2024.