Kuvaytda OOK Ijroiya qoʻmitasining yigʻilishi boʻlib oʻtdi
Kuvaytda Osiyo Olimpiya kengashi (OOK) Ijroiya qoʻmitasining 108-yigʻilishi tashkil etildi. Unda mamlakatimiz nomidan OOK vitse-prezidenti, Oʻzbekiston MOQ raisining birinchi oʻrinbosari Otabek Umarov ishtirok etdi.
OOKning yangi Prezidenti Shayx Javʼan Ol Soniy raisligida oʻtgan dastlabki rasmiy yigʻilishda tashkilot shtab-kvartirasi faoliyati va uning boshqaruv tizimini takomillashtirish, kelgusi kompleks musobaqalarga tayyorgarlik jarayoni, boshqa mintaqalar bilan hamkorlikni kengaytirish va qoʻshma loyihalarni amalga oshirish masalalari muhokama qilindi.
Shuningdek, tadbir doirasida rasmiylar Kuvayt Davlati Amiri Shayx Mishʼal as-Saboh hamda Valiahd Shayx Saboh as-Saboh bilan uchrashib, oʻzaro hamkorlikni yanada mustahkamlash va istiqboldagi rejalar yuzasidan fikr almashdi.

В Кувейте состоялось заседание Исполнительного комитета ОСА
В Кувейте прошло 108-е заседание Исполнительного комитета Олимпийского совета Азии (ОСА). Республику Узбекистан на мероприятии представил вице-президент ОСА, первый заместитель председателя Национального Олимпийского комитета Узбекистана Отабек Умаров.
Первое официальное заседание под председательством нового президента ОСА Шейха Джоаана Аль Тани было посвящено вопросам совершенствования работы штаб-квартиры организации и системы управления, подготовки к предстоящим комплексным соревнованиям, расширения сотрудничества с другими регионами, а также реализации совместных проектов.
В рамках визита участники мероприятия также встретились с Эмиром Кувейта Шейхом Мишааль ас-Сабахом и Наследным принцем Шейхом Сабахом ас-Сабахом. В ходе переговоров стороны обсудили дальнейшее укрепление партнёрства и перспективные направления сотрудничества.