Osiyo Olimpiya kengashi Ijroiya byurosining 106-yigʻilishi boʻlib oʻtdi
Bugun Osiyo Olimpiya kengashi Ijroiya byurosining 106-yigʻilishi oʻtkazildi. Unda tashkilot faoliyatiga oid dolzarb masalalar, shu jumladan, ertaga boʻlib oʻtadigan OOKning 46-Bosh Assambleyasiga tayyorgarlik jarayonlari atroflicha muhokama qilindi.
Yigʻilish davomida Bosh Assambleya kun tartibi, tashkiliy masalalar va tadbirni yuqori saviyada oʻtkazishga qaratilgan chora-tadbirlar koʻrib chiqildi. Shuningdek, barcha yoʻnalishlar boʻyicha muvofiqlashtirish ishlari taʼminlanib, belgilangan rejalarni oʻz vaqtida va samarali amalga oshirish muhimligi taʼkidlandi.

Состоялось 106-е заседание Исполнительного бюро Олимпийского совета Азии
Сегодня состоялось 106-е заседание Исполнительного бюро Олимпийского совета Азии. В ходе встречи были всесторонне обсуждены актуальные вопросы, связанные с деятельностью организации, в том числе процессы подготовки к 46-й Генеральной Ассамблее ОСА, которая пройдет завтра.
В рамках заседания были рассмотрены повестка дня Генеральной Ассамблеи, организационные вопросы, а также меры, направленные на проведение мероприятия на высоком уровне. Кроме того, было обеспечено взаимодействие по всем направлениям и подчеркнута важность своевременной и эффективной реализации намеченных планов.