Bayram oldidan bir guruh sport faxriylariga sovgʻalar ulashildi
Sport vazirligi, Milliy Olimpiya qo‘mitasi, O‘zbekiston sport faxriylari kengashi hamda homiylar hamkorligida kirib kelayotgan Yangi yil bayrami munosabati bilan yurtimizda olimpiya harakati, jismoniy tarbiya va sport rivojiga katta hissa qo‘shgan 50 nafardan ortiq sport faxriylariga pul mukofotlari va qimmatbaho sovg‘alar topshirildi.
Shuningdek, Kengash tomonidan yolg‘iz istiqomat qilayotgan, yoshi ulug‘ sport faxriylari xonadoniga borilib, ular holidan xabar olindi va moddiy rag‘batlantirildi.
Taqdirlangan sport faxriylari orasida eng 97 yoshli futbol faxriysi Yevgeniy Valitskiy bo‘lsa, 95 yoshli sport gimnastikasi bo‘yicha O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan murabbiy Zinaida Bondarenko, 92 yoshli velosport faxriysi Manuel To‘ychiyev kabi nomlarni ham uchratish mumkin.
Mazkur tashabbus sport faxriylariga bo‘lgan yuksak eʼtibor va hurmatning yana bir amaliy ifodasi bo‘ldi.

27 Декабря 2025 1050
В преддверии Нового года Министерство спорта, Национальный Олимпийский комитет, Совет ветеранов спорта Узбекистана совместно со спонсорами вручили денежные премии и подарки более 50 спортивным ветеранам, которые внесли большой вклад в развитие Олимпийского движения, физической культуры и спорта в нашей стране.
Кроме того, представители Совета навестили одиноко проживающих ветеранов спорта и оказали им материальную поддержку.
Среди награждённых есть 97-летний ветеран футбола Евгений Валицкий, 95-летний заслуженный тренер Узбекистана по спортивной гимнастике Зинаида Бондаренко, 92-летний ветеран велоспорта Мануэль Туйчиев и другие уважаемые имена.
Данная инициатива стала ещё одним ярким проявлением пристального внимания и глубокого уважения к ветеранам спорта.