Qitʼa chempionati oldidan Osiyo ogʻir atletika federatsiyasi Ijroiya qoʻmitasining yigʻilishi oʻtkazildi
Ertaga poytaxtimizda start oladigan ogʻir atletika boʻyicha oʻsmirlar va yoshlar oʻrtasidagi Osiyo chempionati oldidan Osiyo ogʻir atletika federatsiyasi (OOAF) Ijroiya qoʻmitasining yigʻilishi boʻlib oʻtdi. Unda Xalqaro ogʻir atletika federatsiyasi Prezidenti Muhammad Jalud, OOAF rahbari Muhammad Yusеf Al Mana, Oʻzbekiston Respublikasi Sport vaziri Adham Ikramov, Sport vaziri oʻrinbosari, mamlakat ogʻir atletika federatsiyasi raisining birinchi oʻrinbosari Shahrullo Mahmudov hamda Oʻzbekiston MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov ishtirok etishdi.
Tadbirda joriy yil Yaponiyada oʻtkaziladigan Osiyo oʻyinlari, Saudiya Arabistoni mezbonlik qiladigan Jang sanʼati va yopiq inshootlardagi Osiyo oʻyinlariga olib borilayotgan hozirlik, kelasi yil Koreya Respublikasida tashkil qilinadigan Osiyo chempionatiga tayyorgarlik masalalari atroflicha koʻrib chiqildi. Shuningdek, anjuman doirasida rasmiylar mamlakatimiz oʻsmirlar va yoshlar oʻrtasidagi Osiyo chempionati mezbonligiga munosib tayyorgarlik koʻrganini alohida eʼtirof etishdi.
Shuningdek, tadbir doirasida yurtimizda ogʻir atletika sportini rivojlantirishga qoʻshayotgan munosib hissasi uchun OOAF prezidenti Muhammad Yusеf Almanaga “Jismoniy tarbiya va sport aʼlochisi” koʻkrak nishoni topshirildi.

Перед стартом континентального первенства состоялось заседание Исполнительного комитета Федерации тяжёлой атлетики Азии
В преддверии чемпионата Азии по тяжёлой атлетике среди юношей и молодёжи, который стартует завтра в Ташкенте, состоялось заседание Исполнительного комитета Федерации тяжёлой атлетики Азии (AWF). В заседании приняли участие президент Международной федерации тяжёлой атлетики Мохаммед Джалуд, президент Федерации тяжёлой атлетики Азии Мохаммед Юсеф Аль Мана, Министр спорта Республики Узбекистан Адхам Икрамов, заместитель Министра спорта, первый заместитель председателя Федерации тяжёлой атлетики страны Шахрулло Махмудов, а также Генеральный секретарь Национального Олимпийского комитета Узбекистана Ойбек Касимов.
В ходе мероприятия были подробно рассмотрены вопросы подготовки к Азиатским играм, которые в этом году пройдут в Японии, Азиатским играм в закрытых помещениях и по боевым искусствам в Саудовской Аравии, а также к чемпионату Азии, который состоится в следующем году в Республике Корея. Кроме того, участники заседания особо отметили высокий уровень подготовки Узбекистана к проведению чемпионата Азии среди юношей и молодёжи.
Также в рамках мероприятия за значительный вклад в развитие тяжёлой атлетики в нашей стране президент Федерации тяжёлой атлетики Азии Мохаммед Юсеф Альмана был награждён нагрудным знаком «Отличник физической культуры и спорта».