Oʻzbekistonda yangicha formatdagi Xalqaro Olimpiya kuni yuqori kayfiyatda nishonlandi
“Olimpiya shaharchasi”da Xalqaro Olimpiya kuniga bagʻishlangan tantanali tadbir boʻlib oʻtdi. Butunlay yangicha formatda tashkil etilgan bayram katta sport jamoatchiligi, shuningdek, yuzlab yurtdoshlarimizni sogʻlom turmush tarzi va Olimpiya qadriyatlari atrofida birlashtirdi.
Tadbirda Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining sport boʻyicha vakili Odil Abduraxmanov, Sport vaziri Adham Ikramov hamda Milliy Olimpiya qoʻmitasi raisining birinchi oʻrinbosari Otabek Umarov soʻzga chiqib, barcha yurtdoshlarimizni Xalqaro Olimpiya kuni bilan muborakbod etdi.
“Olimpiya shaharchasi” hududida sport federatsiya va assotsiatsiyalarining maxsus burchaklari tashkil etildi. Bu orqali tadbirga tashrif buyuruvchilar qator sport turlari va yulduz atletlarimiz bilan yaqindan tanishishdi, oʻzlarini har xil yoʻnalishlarda sinab koʻrishdi va unutilmas taassurotlarga ega boʻlishdi.
Bayram davomida “7Saber”, “Uztex”, “Mikrokreditbank” va “Yandex” kabi hamkorlar tomonidan mehmonlarga esdalik sovgʻalari ulashildi.
Xalqaro Olimpiya kuni sport, doʻstlik va birdamlik bayramiga aylanib, barchaga yorqin xotiralar ulashdi.

В Узбекистане в новом формате торжественно отмечен Международный Олимпийский день
В «Олимпийском городке» состоялось торжественное мероприятие, посвящённое Международному Олимпийскому дню. Праздник, организованный совершенно в новом формате, объединил представителей спортивного сообщества, а также сотни наших соотечественников вокруг идей здорового образа жизни и Олимпийских ценностей.
На мероприятии выступили представитель Президента Республики Узбекистан по вопросам спорта Одил Абдурахманов, Министр спорта Адхам Икрамов и первый заместитель председателя Национального Олимпийского комитета Узбекистана Отабек Умаров которые поздравили всех жителей страны с Международным Олимпийским днём.
В рамках праздника партнёры мероприятия «7Saber», «Uztex», «Микрокредитбанк» и «Yandex» вручили гостям памятные подарки.
Международный Олимпийский день стал настоящим праздником спорта, дружбы и единства, подарив всем участникам яркие воспоминания.