“Olimpiya shaharchasi”da “China CAMC Engineering” vakillari bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi
Unda Sport vazirligi, Milliy Olimpiya qoʻmitasi, shuningdek, qator federatsiyalar hamda “China CAMC Engineering Co., Ltd.” rahbariyati ishtirok etdi. Uchrashuv davomida davlatimiz rahbarining tashabbusi bilan bunyod etilgan va mamlakatimiz sporti tarixidagi eng yirik majmualardan biri hisoblanadigan “Olimpiya shaharchasi”dagi zamonaviy sport obyektlari, sportchilar uchun yaratilgan shart-sharoitlar hamda majmua infratuzilmasidan samarali foydalanish masalalari muhokama qilindi.
Shuningdek, shaharcha hududida tashkil etilishi rejalashtirilayotgan muzey loyihalari yuzasidan fikr almashildi. Muzey ekspozitsiyalarini shakllantirish, unda Olimpiya harakati tarixini aks ettiruvchi materiallarni joylashtirish va tashrif buyuruvchilar uchun zamonaviy koʻrgazma maydonlarini yaratish masalalari koʻrib chiqildi.
Tadbir yakunida “Olimpiya shaharchasi” loyihasining muvaffaqiyatli amalga oshirilishiga qoʻshgan hissasi uchun “China CAMC Engineering Co., Ltd.” kompaniyasiga maxsus sertifikat topshirildi.

В "Олимпийском городке" состоялась встреча с представителями China CAMC Engineering
Во встрече приняли участие руководители Министерства спорта, Национального Олимпийского комитета, ряда спортивных федераций, а также компании "China CAMC Engineering Co., Ltd.". В ходе мероприятия были обсуждены современные спортивные объекты, расположенные на территории "Олимпийского городка", созданного по инициативе Главы нашего государства и являющегося одним из крупнейших спортивных комплексов в истории отечественного спорта. Особое внимание было уделено условиям, созданным для спортсменов, а также вопросам эффективного использования инфраструктуры комплекса.
Кроме того, стороны обменялись мнениями по проектам музея, которого планируется организовать на территории "Олимпийского городка". Были рассмотрены вопросы формирования экспозиций музея, размещения материалов, отражающих историю Олимпийского движения, а также создания современных выставочных пространств для посетителей.
В завершение встречи компании "China CAMC Engineering Co., Ltd." был вручен специальный сертификат в знак признательности за вклад в успешную реализацию проекта "Олимпийского городка".