Kun dayjesti: Yosh qilichbozlarimiz shohsupada, Jizzaxda taekvondo boʻyicha mamlakat chempionati oʻtkazildi, yil sarhisoblari boshlandi
Qilichbozlarimiz Jahon kubogi bosqichida bronza medallariga ega chiqishdi
Maʼlum qilganimizdek, hafta yakunida turli shaharlarda qilichbozlik boʻyicha yoshlar oʻrtasidagi Jahon kubogi bosqichlari oʻtkazildi. Toshkentda tashkil etilgan bellashuvlarda shpaga boʻyicha yigitlar oʻrtasidagi jamoaviy musobaqada hamyurtlarimiz shohsupaning uchinchi pogʻonasiga koʻtarilishdi. Vengriyada oʻtgan qizlar oʻrtasidagi sablya bahslarida ham yurtdoshlarimiz kuchli uchlikdan joy olishga muvaffaq boʻldilar.
Taekvondo WT boʻyicha Oʻzbekiston chempionati yakunlandi
Jizzaxda taekvondo WT boʻyicha kattalar oʻrtasidagi Oʻzbekiston chempionati nihoyasiga yetdi. Musobaqaning soʻnggi kun bellashuvlarida Omonjon Otajonov (-58 kg), Diyorbek Toʻxliboyev (-68 kg), Jasur Jaysunov (-80 kg), Shohjahon Karimboyev (+87 kg), Laylo Hasanova (-49 kg), Madina Mirabzalova (-57 kg), Ozoda Sobirjonova (-67 kg) yana bir bor mamlakat chempionligiga sazovor boʻlishdi.
Bir qator federatsiyalarda yil sarhisobi boʻlib oʻtdi
Oʻzbekiston yilqichilik va ot sporti, zamonaviy beshkurash, shuningdek, yana bir qator federatsiyalarning yil yakunlariga bagʻishlangan tadbirlari oʻtkazildi. Marosimda yil davomida yuqori natija qayd etgan sportchi va murabbiylar, jamoalar va boshqa yoʻnalishda faoliyat olib borgan mutaxassislar federatsiya rahbariyati tomonidan taqdirlanishdi.

15 Декабря 2025 1169
Дайджест дня: Молодые фехтовальщики на пьедестале, первенство страны по таэквондо WT в Джизаке, подведение итогов в нескольких спортивных федерациях
Фехтовальщики завоевали бронзовые награды на этапах Кубка мира
Как ранее нами сообщалось, в конце минувшей неделе в разных странах были проведены этапы Кубка мира по фехтованию среди молодёжи. В соревнованиях среди парней в командной программе по шпаге, которые проходили в Ташкенте, наши соотечественники заняли третье место. А в состязаниях в Венгрии среди девушек наши саблистки удостоились бронзы.
Завершён чемпионат Узбекистана по таэквондо WT
В Джизаке завершился чемпионат Узбекистана по таэквондо WT среди взрослых. В заключительный день соревнований чемпионами страны стали Омонжон Отажонов (−58 кг), Диёрбек Тухлибоев (−68 кг), Джасур Джайсунов (−80 кг), Шохжахон Каримбоев (+87 кг), Лайло Хасанова (−49 кг), Мадина Мирабзалова (−57 кг) и Озода Собиржонова (−67 кг).
Ряд спортивных федераций подвели итоги года
Проведены мероприятия, посвящённые подведению итогов года Федерации конного спорта и коневодства, современного пятиборья, а также ряда других спортивных федераций Узбекистана. В ходе церемонии спортсмены, тренеры и команды, продемонстрировавшие высокие результаты в течение года, а также специалисты, эффективно проявившие себя в различных направлениях, были достойно награждены руководством Федераций.