Oʻzbek futbolining zabardast oʻgʻloni Toʻlagan Isoqov vafot etdi
Oʻzbek futbolining fidoyi vakili, tajribali mutaxassis, O‘zbekiston futbol assotsiatsiyasi faxriylar kengashi raisi, OʻFA Ijroiya qoʻmitasi va Murabbiylar kengashi a’zosi, Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan yoshlar murabbiysi Toʻlagan Isoqov hayotdan koʻz yumdi. U butun umrini futbolga bagʻishlab, bu yoʻlda oʻzining sadoqati va mehnatsevarligi bilan el hurmatini qozongan edi.
Toʻlagan Isoqov 1949-yil tavallud topgan. “Paxtakor” jamoasi safida uzoq yillar davomida muvaffaqiyatli oʻyin namoyish etgan. Murabbiy sifatida bir necha klublarda ham samarali faoliyat yuritdi. Uning tajribasi va futbolga boʻlgan mehr-muhabbati yosh avlod uchun ibrat boʻlib xizmat qildi.
U soʻnggi yillarda futbol faxriylari kengashiga rahbarlik qilib, yosh futbolchilarning maʼnaviy kamolotiga munosib hissa qoʻshdi.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi marhumning oila a’zolari, yaqinlari hamda futbol jamoatchiligiga chuqur ta’ziya bildiradi.

Скончался выдающийся представитель узбекского футбола Тулаган Исаков
Ушёл из жизни опытный специалист, посвятивший свою жизнь развитию футбола, председатель Совета ветеранов Ассоциации футбола Узбекистана, член Исполкома и Тренерского совета АФУ, заслуженный наставник молодёжи Республики Узбекистан Тулаган Исаков. Всю свою жизнь он трудился в этой сфере, снискав уважение и признательность людей своей верностью и трудолюбием.
Тулаган Исаков родился в 1949 году. В течение многих лет успешно выступал в составе команды «Пахтакор». В качестве тренера он плодотворно трудился в ряде клубов. Его богатый опыт и искренняя любовь к футболу служили примером для молодого поколения.
В последние годы он возглавлял Совет ветеранов футбола, внося достойный вклад в духовное и нравственное воспитание молодых игроков.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана выражает глубокие соболезнования семье, родным покойного и всей футбольной общественности.