Qatarda futbol boʻyicha U17 Jahon chempionati boshlanmoqda
Bugun Qatarda futbol boʻyicha U17 yosh toifasidagi jahon chempionatiga start beriladi. 27-noyabrga qadar davom etadigan mazkur musobaqada Oʻzbekiston oʻsmirlar terma jamoasi Osiyo chempioni sifatida ishtirok etadi. Maʼlumot uchun, hamyurtlarimiz musobaqada “J” guruhidan oʻrin olgan boʻlib, pley-off bosqichiga chiqish uchun Paragvay (5-noyabr), Irlandiya (8-noyabr) va Panama (11-noyabr) bilan bahs olib borishadi.
Bahrayn-2025 Osiyo yoshlar oʻyinlarining gʻolib va sovrindorlari taqdirlanishadi
Bugun Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasida Bahrayn-2025 III Osiyo yoshlar oʻyinlarining gʻolib va sovrindorlari hamda ularning murabbiylarini tantanali taqdirlash marosimi boʻlib oʻtadi. Eslatib oʻtamiz, 22-31-oktyabr kunlari oʻtkazilgan musobaqada Oʻzbekiston delegatsiyasi 37 ta oltin, 16 ta kumush va 28 ta bronza medallari bilan umumjamoa hisobida Xitoydan keyin ikkinchi oʻrinni egallagan edi.
Yannik Sinner yilning soʻnggi Masters turnirida gʻalaba qozondi
Parijda tennis boʻyicha joriy yil taqvimidan oʻrin olgan soʻnggi Masters musobaqasi yakuniga yetdi. Erkaklar oʻrtasida oʻtkazilgan mazkur musobaqaning bosh sovrini uchun italiyalik Yannik Sinner hamda kanadalik Feliks Oje-Alyassim bahs olib borishdi. 2 set davom etgan uchrashuvda italiyalik tennischi 6:4, 7:6 hisoblarida gʻalaba qozondi.

Дайджест дня: в Катаре стартует чемпионат мира, сегодня наградят героев Бахрейна-2025, Янник Синнер — победитель турнира «Мастерс» в Париже
В Катаре начинается чемпионат мира по футболу (U17)
Сегодня в Катаре стартует чемпионат мира по футболу среди юношей до 17 лет. В соревнованиях, которые продлятся до 27 ноября, сборная Узбекистана принимает участие в статусе чемпиона Азии. Напомним, наша команда вошла в группу J, где поборется за выход в плей-офф с командами Парагвая (5 ноября), Ирландии (8 ноября) и Панамы (11 ноября).
Награждение победителей и призёров Азиатских юношеских игр Бахрейн-2025
Сегодня в Национальном Олимпийском комитете Узбекистана состоится торжественная церемония награждения победителей и призёров III Азиатских юношеских игр Бахрейн-2025, а также их тренеров. Напомним, по итогам соревнований, проходивших с 22 по 31 октября, делегация Узбекистана завоевала 37 золотых, 16 серебряных и 28 бронзовых медалей, заняв второе место в общекомандном зачёте после Китая.
Янник Синнер выиграл заключительный турнир серии «Мастерс»
В Париже завершился последний в этом году турнир серии «Мастерс» по теннису. В финале мужского одиночного разряда встретились итальянец Янник Синнер и канадец Феликс Оже-Альяссим. В матче, длившемся два сета, Синнер одержал победу со счётом 6:4, 7:6 и завоевал главный трофей соревнований.