17 Oktyabr 2025 5022
Bugun Olimpiya va Paralimpiya shon-shuhrati muzeyida Turkiy davlatlar tashkilotiga a’zo mamlakatlarning yoshlar va sport yoʻnalishlariga mas’ul vazirlarining IX yigʻilishi oʻtkazildi.
Tadbirda Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining Sport boʻyicha vakili Odil Abduraxmanov, Oʻzbekiston Respublikasi Sport vazirligi va MOQ rahbariyati, shuningdek, Turkiya, Ozarbayjon, Qozogʻiston, Qirgʻiz Respublikasining ushbu yoʻnalishdagi vazirlari, Vengriyaning Oʻzbekistondagi konsuli, Oʻzbekiston Respublikasi Yoshlar ishlari agentligi direktori oʻrinbosari ishtirok etishdi.
Rasmiylar oʻz nutqlarida sohadagi rivojlanish yoʻlida mazkur yigʻilishning ahamiyati, yirik musobaqalarga tayyorgarlik oldidan terma jamoalar ishtirokida qoʻshma yigʻinlar tashkil qilish muhimligini ta’kidlashdi.

17 Октября 2025 5198
Сегодня в столичном Музее Олимпийской и Паралимпийской славы состоялось IX заседание министров, ответственных за вопросы молодежи и спорта стран-членов Организации тюркских государств.
В мероприятии приняли участие представитель Президента Республики Узбекистан по вопросам спорта Одил Абдурахманов, руководство Министерства спорта и Национального Олимпийского комитета Узбекистана, а также Министры по делам молодежи и спорта Турции, Азербайджана, Казахстана и Кыргызской Республики, консул Венгрии в Узбекистане, заместитель директора Агентства по делам молодежи Республики Узбекистан.
В своих выступлениях официальные лица подчеркнули важность данной встречи для развития отрасли, отметив необходимость организации совместных учебно-тренировочных сборов с участием национальных сборных команд в преддверии крупных международных соревнований.