13 Oktyabr 2025 4861
Birlashgan kurash dunyosi (UWW) Prezidenti Nenad Lalovich kun davomida Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasida boʻldi. Tashrif doirasida Oʻzbekiston va UWW oʻrtasidagi hamkorlikni yanada izchil yoʻlga qoʻyish masalalari muhokama qilindi.
Sport vazirligi, MOQ va Oʻzbekiston sport kurashlari assotsiatsiyasi rahbariyati ishtirokida kechgan uchrashuvda oʻzaro hamkorlikning yangi bosqichlari muhokama qilindi. Suhbat davomida terma jamoalar uchun yanada qulayliklar yaratish, xalqaro tashkilotda oʻzbekistonlik mutaxassislarning sonini koʻpaytirish va ularning malakasini oshirish kabi mavzularga ham toʻxtalib oʻtildi.
Janob Lalovich MOQning Martabali mehmonlar kitobiga oʻzining samimiy tilaklarini yozib qoldirdi. Shuningdek, u tadbir yakunida sentyabr oyida Xorvatiyada oʻtgan jahon chempionatida gʻolib va sovrindor boʻlgan sportchilarimiz hamda ularning murabbiylari bilan uchrashdi. Ularga davlat tomonidan tegishli pul mukofotlari topshirilib, jahon chempioni Aytjan Xalmaxanovga BYD avtomashinasi taqdim qilindi.

13 Октября 2025 5259
Президент Объединённого мира борьбы (UWW) Ненад Лалович в течение дня посетил Национальный Олимпийский комитет Узбекистана. В рамках встречи были обсуждены вопросы дальнейшего укрепления сотрудничества между Узбекистаном и UWW.
На встрече приняли участие руководители Министерства спорта, Национального Олимпийского комитета и Ассоциации спортивной борьбы Узбекистана. Стороны обсудили совершенствование условий для национальных сборных, а также увеличение числа специалистов Узбекистана, работающих в международной организации и повышения их квалификации.
Господин Лалович оставил свои тёплые пожелания в книге почётных гостей НОК. Также, в конце визита он встретился со спортсменами и их наставниками, которые отличились на последнем чемпионате мира по спортивной борьбе в Хорватии. Им были вручены единовременные денежные премии, а обладателю чемпиону мира Айтжану Халмаханову — автомобиль BYD.