13 Oktyabr 2025 2403
Kun dayjesti: Bugun Oʻzbekiston va Urugvay oʻynaydi, dzyudochilarimizdan 16 ta medal, ogʻir atletika boʻyicha JCHda TOP-5 damiz
Bugun Oʻzbekiston va Urugvay jamoalari oʻynaydi
Bugun futbol boʻyicha Oʻzbekiston milliy terma jamoasi Malayziyada Urugvayga qarshi oʻrtoqlik uchrashuvini oʻtkazadi. Melaka shahridagi “Hang Jebat” stadionida tashkil etiladigan bahs Toshkent vaqti bilan 17:45 da start oladi.
Dzyudochilarimiz Oqtoudagi xalqaro turnirda 16 ta medal jamgʻarishdi
Qozogʻistonning Oqtou shahrida dzyudo boʻyicha xalqaro musobaqa oʻtkazildi. Unda ishtirok etgan Oʻzbekiston terma jamoasi 5 ta oltin, 3 ta kumush va 8 ta bronza medallarini jamgʻarishga muvaffaq boʻldi. Ushbu natija bilan dzyudochilarimiz umumjamoa hisobida birinchi oʻrinni qoʻlga kiritishdi.
Joʻrayev va Nurudinovning medallari bilan jahon chempionatida kuchli beshlikdan joy oldik
Norvegiyaning Fyorde shahrida ogʻir atletika boʻyicha jahon chempionati oʻz yakuniga yetdi. Musobaqada ikki nafar sportchi bilan ishtirok etgan Oʻzbekiston terma jamoasi ikki kurash hisobidagi natijalar boʻyicha 1 ta oltin va 1 ta bronza medallar bilan beshinchi, alohida mashqlar boʻyicha esa 3 ta oltin hamda 2 ta bronza medallari bilan yettinchi natijani qayd etdi.

13 Октября 2025 2482
Дайджест дня: Сегодня Узбекистан сыграет с Уругваем, дзюдоисты завоевали 16 медалей, тяжелоатлеты вошли в ТОП-5 чемпионата мира
Сегодня сборные Узбекистана и Уругвая проведут товарищеский матч
Сегодня национальная сборная Узбекистана по футболу проведёт товарищеский матч против команды Уругвая в Малайзии. Встреча состоится на стадионе «Ханг Джебат» в городе Мелака и начнётся в 17:45 по ташкентскому времени.
Наши дзюдоисты завоевали 16 медалей на международном турнире в Актау
В городе Актау Казахстана прошёл международный турнир по дзюдо. Сборная Узбекистана в этом старте завоевала 5 золотых, 3 серебряные и 8 бронзовых медалей. С этим результатом наши дзюдоисты заняли первое место в общекомандном зачёте.
Благодаря медалям Жураева и Нурудинова Узбекистан вошёл в пятёрку сильнейших на ЧМ по тяжёлой атлетике
В норвежском городе Фьорде завершился чемпионат мира по тяжёлой атлетике. В соревнованиях честь Узбекистана защищали 2 спортсмена. Примечательно, что наша команда заняла 5 место в общекомандном зачёте с 1 золотой и 1 бронзовой медалью по сумме двоеборья. В отдельных упражнениях наши тяжелоатлеты завоевали 3 золотые и 2 бронзовые медали, что позволило команде занять 7 место.