10 Oktyabr 2025 1940
Bugun Yoshlar ijod saroyida ijodkor va sportchi yoshlar bilan uchrashuv oʻtkazildi. Yoshlar ishlari agentligi direktori Alisher Saʼdullayev boshchiligida oʻtgan tadbirda tegishli tashkilotlarning mutasaddi rahbarlari ham ishtirok etishdi.
Uchrashuvda qatnashgan MOQ raisi oʻrinbosari Sherzod Tashmatov sport sohasida yurtimiz yoshlari uchun yaratilayotgan sharoitlar xususida toʻxtalib oʻtdi. Xususan, Prezidentimiz tashabbusi bilan bu yildan oʻtkazila boshlangan “Yangi Oʻzbekiston Olimpiya choʻqqilari” ommaviy musobaqasi oʻsib kelayotgan avlodning oʻz imkoniyatlarini koʻrsatish uchun sport yoʻnalishidagi ajoyib loyiha boʻlganini taʼkidladi.
Tadbir davomida bevosita ishtirok etgan va yurtimizning turli chekkalaridan onlayn kuzatib borgan yoshlar bilan turli mavzularda savol-javoblar tashkil etildi.

10 October 2025 1995
Today, the Palace of Youth Creativity hosted a meeting with young representatives of art and sports. The event, chaired by Director of the Youth Affairs Agency Alisher Sa’dullaev, brought together leaders of several key organizations.
Deputy Chairman of the National Olympic Committee Sherzod Tashmatov spoke at the meeting, highlighting the conditions being created in Uzbekistan to support young people engaged in sports. In particular, he emphasized that the “Olympic Peaks of New Uzbekistan” — a series of mass competitions launched this year at the initiative of the President — has become a unique platform for the younger generation to showcase their athletic talents.
The event also featured an exchange of views and a Q&A session with youth participants attending in person, as well as with those joining online from various regions across the country.