22 Sentyabr 2025 2492
Bugun MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov Vengriyaning Oʻzbekistondagi Favqulodda va Muxtor elchisi Yojef Rojani qabul qildi. Uchrashuvda sport boʻyicha hamkorlik loyihalarini amalga oshirish masalalari muhokama qilindi.
Janob Roja oʻzbek sporti soʻnggi davrda ulkan oʻsishga erishayotganini eʼtirof etgan holda har ikki mamlakatning ushbu yoʻnalishdagi aloqalarini mustahkamlashga yordam berishga tayyor ekanini bildirdi. Oʻz navbatida, Oybek Omilovich jamoaviy va suv sporti turlarida Vengriya tajribasini oʻrganish foydali boʻlishini ta'kidladi.
Uchrashuvda futbol boʻyicha terma jamoalar oʻrtasida oʻrtoqlik oʻyinlarini oʻtkazish, qoʻshma oʻquv-mashgʻulot yigʻinlarini tashkil etish, mutaxassislar almashish kabi mavzular koʻrib chiqildi.

22 Сентября 2025 2175
Сегодня Генеральный секретарь НОК Узбекистана Ойбек Касимов принял Чрезвычайного и Полномочного посла Венгрии в Узбекистане Йожефа Рожу. На встрече были обсуждены вопросы реализации совместных проектов в сфере спорта.
Господин Рожа, отметив значительный прогресс узбекского спорта в последние годы, выразил готовность содействовать укреплению двустороннего сотрудничества в данном направлении. В свою очередь, Ойбек Омилович подчеркнул, что изучение венгерского опыта положительно скажется на развитии командных и водных видах спорта в нашей стране.
В ходе встречи были рассмотрены такие вопросы, как проведение товарищеских матчей между сборными по футболу, организация совместных учебно-тренировочных сборов и обмен специалистами.