22 Sentyabr 2025 2492
Bugun MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov Vengriyaning Oʻzbekistondagi Favqulodda va Muxtor elchisi Yojef Rojani qabul qildi. Uchrashuvda sport boʻyicha hamkorlik loyihalarini amalga oshirish masalalari muhokama qilindi.
Janob Roja oʻzbek sporti soʻnggi davrda ulkan oʻsishga erishayotganini eʼtirof etgan holda har ikki mamlakatning ushbu yoʻnalishdagi aloqalarini mustahkamlashga yordam berishga tayyor ekanini bildirdi. Oʻz navbatida, Oybek Omilovich jamoaviy va suv sporti turlarida Vengriya tajribasini oʻrganish foydali boʻlishini ta'kidladi.
Uchrashuvda futbol boʻyicha terma jamoalar oʻrtasida oʻrtoqlik oʻyinlarini oʻtkazish, qoʻshma oʻquv-mashgʻulot yigʻinlarini tashkil etish, mutaxassislar almashish kabi mavzular koʻrib chiqildi.

22 September 2025 2648
Today, Secretary General of the NOC of Uzbekistan Oybek Kasimov received the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of Hungary to Uzbekistan, József Rózsa. The meeting focused on the implementation of joint projects in the field of sports.
Mr. Rózsa, noting the significant progress of Uzbek sports in recent years, expressed his readiness to support the strengthening of bilateral cooperation in this area. In turn, Oybek Omilovich emphasized that studying the Hungarian experience will have a positive impact on the development of team and water sports in our country.
During the meeting, issues such as holding friendly matches between national football teams, organizing joint training camps, and exchanging specialists were also discussed.