“Yangi Oʻzbekiston Olimpiya choʻqqilari”: Bugun 8 hududdagi yosh sportchilar oʻzaro bellashishdi
“Yangi Oʻzbekiston Olimpiya choʻqqilari” musobaqalari doirasida bugun 8 hududda sport kurashlari, boks va dzyudo bellashuvlari oʻtkazildi.
Qashqadaryo va Buxoro viloyatlarida boks boʻyicha bahslarga start berildi. Bugun dastlabki saralash bahslari boʻlib oʻtdi. Surxondaryo viloyatida esa ushbu sport turida barcha vazn toifasida gʻoliblar aniqlandi.
Qoraqalpogʻiston Respublikasida erkin kurash boʻyicha bellashuvlar tashkil etildi. Rejaga koʻra, ertaga qizlar kurashi dasturida gʻoliblar aniqlanadi.
Jizzax, Fargʻona, Namangan va Navoiy viloyatlarida esa eng kuchli yosh dzyudochilar saralab olindi. Yakunda gʻoliblar uchinchi bosqich – Prezident Olimpiadasida ishtirok etish imkoniyatiga ega boʻlishdi.

12 Августа 2025 1480
В рамках соревнований «Олимпийские вершины Нового Узбекистана» сегодня в 8 регионах прошли поединки по вольной борьбе, боксу и дзюдо.
В Кашкадарьинской и Бухарской областях стартовали боксёрские поединки. Сегодня прошли первые отборочные бои, а в Сурхандарьинской области были определены победители во всех весовых категориях.
В Республике Каракалпакстан состоялись состязания по вольной борьбе. Согласно плану, завтра будут определены победительницы в женской борьбе.
В Джизакской, Ферганской, Наманганской и Навоийской областях стали известны имена сильнейших юных дзюдоистов. По итогам данного этапа победители получили право участвовать в третьем этапе — Президентской Олимпиаде.