O‘zbekiston va Qatar sportidagi istiqbolli hamkorlik muhokama qilindi
Singapurda suv sporti turlari boʻyicha jahon chempionati boʻlib oʻtmoqda. Oʻzbekiston sporti rasmiylari musobaqa doirasida qator rasmiy uchrashuvlar tashkil qilishmoqda.
Tashrif doirasida Milliy Olimpiya qo‘mitalari assotsiatsiyasi birinchi vitse-prezidenti, Qatar Olimpiya qo‘mitasi Prezidenti Shayx Jav’an bin Hamad Ol Soniy bilan ham uchrashuv tashkil etildi. Suhbatda O‘zbekiston va Qatar o‘rtasidagi koʻpqirrali aloqalarni sport sohasida yangi bosqichga olib chiqish kabi ustuvor vazifalar muhokama qilindi.
Samimiy ruhda o‘tgan uchrashuv davomida Shayx Jav’an janobi oliylari yurtimiz sporti ildam qadamlar bilan rivojlanib borayotganini futbol bo‘yicha O‘zbekiston milliy terma jamoasining jahon chempionati yo‘llanmasini qo‘lga kiritgani misolida alohida ta’kidladi. Shuningdek, terma jamoalarni yirik kompleks musobaqalarga tayyorlashda qo‘shma yig‘inlar tashkil etish, mahalliy mutaxassislarning malakasini oshirishda tajriba almashish kabi rejalar ko‘rib chiqildi.
Suhbat davomida tomonlar o‘zaro amaliy hamkorlik yuksak darajaga ko‘tarilgani mamnuniyat bilan qayd etishdi.

Uzbekistan and Qatar Discuss Prospects for Sports Cooperation
As part of the World Aquatics Championships taking place in Singapore, the official delegation of Uzbekistan is holding a series of meetings with leaders of international sports organizations.
One such meeting was held with Sheikh Joaan bin Hamad Al Thani, First Vice President of the Association of National Olympic Committees and President of the Qatar Olympic Committee. During the discussion, the parties explored ways to elevate the multifaceted sports cooperation between Uzbekistan and Qatar to a new level.
Held in a warm and friendly atmosphere, His Highness Sheikh Joaan commended the rapid development of sports in Uzbekistan, citing the qualification of the national football team for the World Cup as a notable example. The meeting also included discussions on organizing joint training camps to prepare national teams for major multi-sport events and exchanging expertise to enhance the qualifications of local professionals.
Both sides expressed satisfaction with the high level of practical cooperation that has already been achieved between the two countries.