Hududlarda “Yangi Oʻzbekiston Olimpiya choʻqqilari” musobaqalarining ikkinchi bosqichiga tayyorgarlik olib borilmoqda
Avgust oyida mamlakatimiz boʻylab “Yangi Oʻzbekiston Olimpiya choʻqqilari” musobaqalarining ikkinchi bosqich bellashuvlari boʻlib oʻtadi. Ayni paytda ushbu musobaqaga katta hajmda tayyorgarlik ishlari olib borilyapti.
Sport vazirligi va Milliy Olimpiya qoʻmitalari masʼul xodimlaridan iborat ishchi guruh hududlarda tayyorgarlik jarayonini oʻrganmoqda. Oʻrganish davomida musobaqalar tashkil etiladigan obyektlar koʻzdan kechirilib, joylarning holati tahlil qilinmoqda. Shuningdek, ishtirokchilarga barcha shart-sharoitlarni yaratish, mavjud muammo va kamchiliklarni bartaraf etish boʻyicha vazifalar belgilab olinmoqda.

В регионах ведётся подготовка ко второму этапу соревнований «Олимпийские вершины Нового Узбекистана»
В августе по всей стране пройдёт второй этап соревнований «Олимпийские вершины Нового Узбекистана». В настоящее время ведётся масштабная подготовка к этим состязаниям.
Рабочая группа, в состав которой входят ответственные сотрудники Министерства спорта Республики Узбекистан и Национального Олимпийского комитета, изучает процесс подготовки на местах. В рамках визита проверяются спортивные объекты, где планируется проведение соревнований и анализируется их текущее состояние. Также определяются задачи по созданию необходимых условий для участников, устранению имеющихся недостатков и решению актуальных проблем.