24-iyul – 3-avgust kunlari Toshkent voleybol boʻyicha yigitlar oʻrtasidagi U19 yosh toifasidagi jahon chempionatiga mezbonlik qiladi. Bugun Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi musobaqaga tayyorgarlik masalalari boʻyicha yigʻilish oʻtkazildi.
Unda MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov, mamlakat voleybol federatsiyasi rahbariyati va volontyorlar xizmati vakillari bilan boʻlajak chempionatga olib borilayotgan tayyorgarlik jarayonini koʻrib chiqishdi.
Uchrashuv chogʻida poytaxtimizda avvallari oʻtkazilgan xalqaro musobaqalar tajribasi asosida chempionatni yuqori saviyada tashkil etish, mehmonlar uchun qulay shart-sharoitlar yaratish va xizmat koʻrsatish sifatiga alohida eʼtibor qaratish lozimligi taʼkidlandi. Suhbat davomida ish samaradorligini oshirish boʻyicha masʼullarga tegishli koʻrsatmalar berilib, tayyorgarlik jarayonining har bir bosqichi qatʼiy nazoratga olinishi taʼkidlandi.

Обсужден процесс подготовки к чемпионату мира в Ташкенте
С 24 июля по 3 августа Ташкент примет чемпионат мира U19 по волейболу. Сегодня в Национальном Олимпийском комитете Узбекистана состоялось совещание, посвящённое вопросам подготовки к предстоящим соревнованиям.
В мероприятии приняли участие Генеральный секретарь НОК Узбекистана Ойбек Касимов, руководство Федерации волейбола страны, а также представители волонтёрской службы. На встрече был рассмотрен текущий процесс подготовки к чемпионату.
В ходе совещания было подчеркнуто, что необходимо организовать соревнования на высоком уровне, опираясь на опыт ранее проведённых международных турниров в столице. Особое внимание уделено созданию комфортных условий для гостей и обеспечению высокого качества предоставляемых услуг. Ответственным лицам были даны конкретные поручения по повышению эффективности работы и усиления контроля в каждом этапе подготовки.
Кроме того, акцент был сделан на развитие инфраструктуры в соответствии с международными стандартами и координацию деятельности волонтёров.