Toshkent mezbonlik qiladigan voleybol boʻyicha jahon chempionati yaqinlashib kelmoqda
Mamlakatimiz yana bir bor dunyo sporti jamoatchiligining eʼtiborini oʻziga qaratmoqda. 24-iyul – 3-avgust kunlari poytaxtimiz voleybol boʻyicha yigitlar oʻrtasida U19 yosh toifasidagi jahon chempionatiga mezbonlik qiladi. Mamlakatimizda ushbu sport turida ilk bor tashkil etiladigan mazkur musobaqada dunyoning eng kuchli 24 jamoasi gʻoliblik uchun bellashadi.
Bellashuvlar “Yunusobod” sport majmuasi hamda Oʻzbekiston Davlat jismoniy tarbiya va sport universitetining zallarida tashkil etiladi. “A” guruhidan oʻrin olgan Oʻzbekiston terma jamoasi pley-off bosqichi yoʻllanmasi uchun Belgiya, Argentina, Puerto-Riko, Turkiya va Pokiston jamoalariga qarshi bahs olib boradi. Jamoamizning guruh bosqichidagi taqvimi quyidagicha:

Ташкент примет чемпионат мира по волейболу
Наша страна вновь привлекает внимание мировой спортивной общественности. С 24 июля по 3 августа Ташкент примет чемпионат мира по волейболу среди юношей до 19 лет (U19). В данном ЧМ, который впервые проводится по этому виду спорта в нашей стране, примут участие 24 сильнейшие сборные мира и поборются за титул чемпиона.
Матчи турнира состоятся на аренах спортивного комплекса “Юнусобод” и Узбекского государственного университета физической культуры и спорта. Сборная Узбекистана попала в группу “A”, где против команд Бельгии, Аргентины, Пуэрто-Рико, Турции и Пакистана за выход в стадию плей-офф.
Расписание матчей группового этапа для сборной Узбекистана:
1-й тур: Узбекистан – Турция (24 июля)
2-й тур: Узбекистан – Пакистан (25 июля)
3-й тур: Узбекистан – Пуэрто-Рико (26 июля)
4-й тур: Узбекистан – Аргентина (28 июля)
5-й тур: Узбекистан – Бельгия (29 июля)
Для сведения: Все матчи группового этапа с участием сборной Узбекистана пройдут в спорткомплексе “Юнусобод” и начнутся в 17:00.