Oʻzbekiston delegatsiyasi Butunjahon yozgi Universiada oʻyinlariga yoʻl oldi
16-27-iyul kunlari Germaniyaning Reyn-Rur regionida Butunjahon yozgi Universiada oʻyinlari boʻlib oʻtadi. Tunda musobaqada qatnashadigan Oʻzbekiston delegatsiyasining asosiy qismi Germaniyaga joʻnab ketdi. Hamyurtlarimiz bu galgi Universiadada 11 ta sport turida ishtirok etishadi.
Chelsi – klublar oʻrtasidagi jahon chempioni!
AQShda futbol boʻyicha klublar oʻrtasidagi jahon chempionati yakunlandi. Angliyaning “Chelsi” va Fransiyaning PSJ klublari oʻrtasidagi kechgan final oʻyinida inglizlar 3:0 hisobida gʻalaba qozonishdi.
Uimbldon turniri gʻoliblari aniqlandi
Angliyada tennis boʻyicha “Katta dubulgʻa” tasnifiga kiruvchi Uimbldon turniri yakuniga yetdi. Musobaqaning yakkalik bellashuvlarida italiyalik Yannik Sinner hamda polshalik Iga Svyontek gʻalaba qozonishdi.
Yosh erkin kurashchilarimiz Osiyo chempionatida 3 ta medal qoʻlga kiritishdi
Qirgʻiz Respublikasida sport kurashlari boʻyicha U20 yosh toifasidagi Osiyo chempionati yakuniga yetdi. Erkin kurash boʻyicha kechgan soʻnggi kun bellashuvlarida Oʻzbekiston terma jamoasi 1 tadan oltin, kumush va bronza medallariga sazovor boʻldi.
-92 kg: Sherzod Poyonov
-74 kg: Umarxon Moʻydinov
-61 kg: Abdulloh Habibullayev
Dzyudochilarimiz Vengriyada 9 ta medalga sazovor boʻlishdi
Vengriyaning Paksh shahrida dzyudo boʻyicha yoshlar oʻrtasidagi Yevropa ochiq kubogi boʻlib oʻtdi. Unda ishtirok etgan Oʻzbekiston terma jamoasi 1 ta oltin, 5 ta kumush va 3 ta bronza medallariga ega chiqdi.
Gandbolchi qizlarimiz Paris World Games musobaqasida gʻalaba qozonishdi
Fransiyaning Parij shahrida gandbol boʻyicha Paris World Games musobaqasi boʻlib oʻtdi. Unda qatnashgan Oʻzbekiston U18 qizlar terma jamoasi barcha raqiblarini magʻlubiyatga uchratib, oltin medalga sazovor boʻldi.

Делегация Узбекистана отправилась на Всемирную летнюю Универсиаду
С 16 по 27 июля в регионе Рейн-Рур (Германия) пройдёт Всемирная летняя Универсиада. Основная часть делегации Узбекистана уже вылетела в Германию. На этот раз наши спортсмены примут участие в соревнованиях по 11 видам спорта.
"Челси" — чемпион мира среди клубов!
В США завершился клубный чемпионат мира по футболу. В финальном поединке между английским "Челси" и французским ПСЖ победу со счётом 3:0 одержал лондонский клуб.
Определились победители Уимблдона
В Англии завершился Уимблдон — турнир серии "Большого шлема" по теннису. В одиночных разрядах победу одержали Янник Синнер (Италия) и Ига Свентёк (Польша).
Молодые вольники Узбекистана завоевали 3 медали на чемпионате Азии
В Кыргызской Республике завершился чемпионат Азии по спортивной борьбе среди спортсменов до 20 лет. В заключительный день соревнований по вольной борьбе сборная Узбекистана завоевала 3 медали.
-92 кг: Шерзод Поёнов
-74 кг: Умархон Муйдинов
-61 кг: Абдулло Хабибуллаев
Наши дзюдоисты завоевали 9 медалей в Венгрии
В городе Пакш Венгрии состоялся открытый Кубок Европы по дзюдо среди юниоров. Сборная Узбекистана в этом турнире завоевала 1 золотую, 5 серебряных и 3 бронзовые медали.
Наши гандболистки одержали победу на соревнованиях Paris World Games
В Париже (Франция) состоялись соревнования по гандболу Paris World Games. Участвовавшая в нем женская сборная Узбекистана U18 победила всех соперниц и завоевала награду высшей пробы.