Oʻzbekiston delegatsiyasi Butunjahon yozgi Universiada oʻyinlariga yoʻl oldi
16-27-iyul kunlari Germaniyaning Reyn-Rur regionida Butunjahon yozgi Universiada oʻyinlari boʻlib oʻtadi. Tunda musobaqada qatnashadigan Oʻzbekiston delegatsiyasining asosiy qismi Germaniyaga joʻnab ketdi. Hamyurtlarimiz bu galgi Universiadada 11 ta sport turida ishtirok etishadi.
Chelsi – klublar oʻrtasidagi jahon chempioni!
AQShda futbol boʻyicha klublar oʻrtasidagi jahon chempionati yakunlandi. Angliyaning “Chelsi” va Fransiyaning PSJ klublari oʻrtasidagi kechgan final oʻyinida inglizlar 3:0 hisobida gʻalaba qozonishdi.
Uimbldon turniri gʻoliblari aniqlandi
Angliyada tennis boʻyicha “Katta dubulgʻa” tasnifiga kiruvchi Uimbldon turniri yakuniga yetdi. Musobaqaning yakkalik bellashuvlarida italiyalik Yannik Sinner hamda polshalik Iga Svyontek gʻalaba qozonishdi.
Yosh erkin kurashchilarimiz Osiyo chempionatida 3 ta medal qoʻlga kiritishdi
Qirgʻiz Respublikasida sport kurashlari boʻyicha U20 yosh toifasidagi Osiyo chempionati yakuniga yetdi. Erkin kurash boʻyicha kechgan soʻnggi kun bellashuvlarida Oʻzbekiston terma jamoasi 1 tadan oltin, kumush va bronza medallariga sazovor boʻldi.
-92 kg: Sherzod Poyonov
-74 kg: Umarxon Moʻydinov
-61 kg: Abdulloh Habibullayev
Dzyudochilarimiz Vengriyada 9 ta medalga sazovor boʻlishdi
Vengriyaning Paksh shahrida dzyudo boʻyicha yoshlar oʻrtasidagi Yevropa ochiq kubogi boʻlib oʻtdi. Unda ishtirok etgan Oʻzbekiston terma jamoasi 1 ta oltin, 5 ta kumush va 3 ta bronza medallariga ega chiqdi.
Gandbolchi qizlarimiz Paris World Games musobaqasida gʻalaba qozonishdi
Fransiyaning Parij shahrida gandbol boʻyicha Paris World Games musobaqasi boʻlib oʻtdi. Unda qatnashgan Oʻzbekiston U18 qizlar terma jamoasi barcha raqiblarini magʻlubiyatga uchratib, oltin medalga sazovor boʻldi.

Team Uzbekistan Heads to the Summer World University Games
From July 16 to 27, the World University Summer Games will take place in the Rhine-Ruhr region of Germany. The main contingent of Uzbekistan’s delegation has already departed for the event, where our athletes will compete across 11 sports.
Chelsea Crowned Club World Champions!
The Club World Cup has wrapped up in the United States, with Chelsea FC emerging victorious. The English side defeated Paris Saint-Germain 3–0 in the final, claiming the title of world champions among clubs.
Wimbledon Champions Crowned
The prestigious Wimbledon Grand Slam concluded in England, with Jannik Sinner (Italy) and Iga Świątek (Poland) winning the men’s and women’s singles titles, respectively.
Uzbekistan’s Freestyle Wrestlers Claim 3 Medals at Asian U20 Championships
The Asian U20 Wrestling Championships came to a close in Kyrgyzstan, with Uzbekistan’s freestyle team earning three medals on the final day.
–92 kg: Sherzod Poyonov
–74 kg: Umarkhon Muydinov
–61 kg: Abdullo Khabibullaev
Judokas Win 9 Medals in Hungary
At the Junior European Cup in Paks, Hungary, Team Uzbekistan earned 1 gold, 5 silver, and 3 bronze medals, continuing their consistent success on the international stage.
Uzbekistan’s U18 Women’s Handball Team Triumphs at Paris World Games
In Paris, France, the Uzbekistan U18 women’s handball team delivered an undefeated performance at the Paris World Games, capturing the gold medal and bringing home a proud victory for the country.