Taekvondochilarimiz “WT Diamond Games” turnirida navbatdagi oltin medalni qoʻlga kiritishdi
Koreya Respublikasining Muju shahrida tashkil etilayotgan taekvondo WT boʻyicha “WT Diamond Games” musobaqasining ikkinchi kuni ham Oʻzbekiston terma jamoasi uchun muvaffaqiyatli oʻtdi. Mikst dasturida kechgan bellashuvlarda hamyurtlarimiz 1 tadan oltin va bronza medallariga ega chiqishdi.
Diyorbek Toʻxliboyev, Shuhrat Salayev, Shabbona Abduvaliyeva hamda Svetlana Osipovadan iborat asosiy jamoamiz saralash bosqichlarida Indoneziya va Moʻgʻuliston, finalda esa Qozogʻiston vakillarini magʻlubiyatga uchratib, oltin medalga sazovor boʻldi.
Ozodbek Mamadaleiv, Yodgor Joʻraboyev, Sevinch Haydarova va Ozoda Sobirjonovadan iborat ikkinchi jamoamiz esa Singapur va Koreya Respublikasini magʻlub etib, yarim finalda Qozogʻistonga imkoniyatni boy berdi. Uchinchi oʻrin uchun bellashuvda Marokash ustidan qozonilgan gʻalaba ushbu jamoamizning ham shohsupaga koʻtarilishini taʼminladi.
Shu tariqa, hamyurtlarimizning musobaqada qoʻlga kiritgan medallari 2 ta oltin va 1 ta bronzaga yetdi. Ertaga yakkalik bahslarida gʻolib va sovrindorlar aniqlanadi.

Узбекские таэквондисты завоевали очередное золото на турнире "WT Diamond Games"
Во второй день турнира "WT Diamond Games" по таэквондо WT, проходящего в городе Мужу (Республика Корея), сборная Узбекистана вновь добилась успеха. В соревнованиях в микст программе наши спортсмены завоевали 1 золото и 1 бронзу.
Основная команда в составе Диёрбека Тухлибоева, Шухрата Салаева, Шаббоны Абдувалиевой и Светланы Осиповой успешно прошла отборочные этапы, одержав победы над сборными Индонезии и Монголии, а в финале — над Казахстаном, став обладателем награды высшей пробы.
Вторая команда — Озодбек Мамадалиев, Ёдгор Журабоев, Севинч Хайдарова и Озода Собиржонова — одолела соперников из Сингапура и Республики Корея, но в полуфинале уступила сборной Казахстана. В поединке за третье место наши спортсмены уверенно победили команду Марокко и удостоились бронзовой медали.
Таким образом, в активе сборной Узбекистана на данный момент имеются 2 золотые и 1 бронзовая медали. Завтра определятся победители и призёры в индивидуальной программе.