Sport vazirligining kengaytirilgan hay’at yigʻilishi boʻlib oʻtdi
Bugun Sport vazirligining birinchi yarim yil yakunlari boʻyicha kengaytirilgan hayʼat yigʻilishi oʻtkazildi. Unda ortda qolgan davrda amalga oshirilgan ishlar sarhisob qilinib, ustuvor rejalar belgilab olindi.
Mazkur tadbirda Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi departamenti direktori Odil Abduraxmanov, shuningdek, Milliy Olimpiya va Paralimpiya qoʻmitalari rahbariyati, sport federatsiya va assotsiatsiyalarining mas’ullari ham ishtirok etishdi.
Anjuman davomida MOQ raisining birinchi oʻrinbosari Otabek Umarov Los-Anjeles-2028 yozgi Olimpiya oʻyinlariga Oʻzbekiston sportchilarining tayyorgarligini har tomonlama puxta tashkil etish borasidagi ustuvor vazifalar haqida gapirdi.
Shuningdek, MOQ raisi oʻrinbosari Sherzod Tashmatov “Yangi Oʻzbekiston Olimpiya choʻqqilari” sport musobaqalarining mintaqaviy bosqichi yakunlari boʻyicha maʼlumot berdi.
Tadbir davomida 2025-yilda boʻlib oʻtadigan nufuzli kompleks musobaqalarga milliy terma jamoalarning tayyorgarligini tashkil etish va kun tartibidagi boshqa masalalar boʻyicha batafsil toʻxtalib oʻtildi.

Состоялось расширенное заседание коллегии Министерства спорта
Сегодня состоялось расширенное заседание коллегии Министерства спорта, посвящённое итогам первого полугодия. В ходе мероприятия были определены результаты проделанной работы за истекший период, а также обозначены приоритетные планы на будущее.
В заседании приняли участие директор департамента Администрации Президента Республики Узбекистан Одил Абдурахманов, руководство Национальных Олимпийского и Паралимпийского комитетов, ответственные представители спортивных федераций и ассоциаций.
В рамках мероприятия первый заместитель председателя НОК Отабек Умаров отметил приоритетные задачи, связанные со всесторонней и качественной подготовкой спортсменов Узбекистана к летним Олимпийским играм Лос-Анджелес–2028.
Кроме того, заместитель председателя НОК Шерзод Ташматов ознакомил присутствующих с результатами регионального этапа спортивных соревнований «Олимпийские вершины Нового Узбекистана».
В ходе заседания также были подробно рассмотрены вопросы подготовки национальных сборных к престижным комплексным соревнованиям, которые состоятся в 2025 году и другие актуальные темы повестки дня.