Rasmiylar “Dukent”da yigʻin oʻtkazayotgan para sportchilarning sharoitlarini oʻrganishdi
Sport vazirligi va Milliy olimpiya qoʻmitasi rahbariyatining Angren shahriga amalga oshirgan ishchi tashrifi davomida mahalliy sport infratuzilmasi, jumladan, “Dukent” sport bazasidagi shart-sharoitlar oʻrganildi.
Mazkur baza bugungi kunda para sport turlari boʻyicha Oʻzbekiston terma jamoalarining markaziy tayyorgarlik nuqtasiga aylangan. Hozirda bu yerda 100 nafarga yaqin sportchi oʻquv-mashgʻulot yigʻinlarini olib bormoqda.
Tashrif davomida rasmiylar sportchilarning kunlik mashgʻulot jarayoni, ular uchun yaratilgan tibbiy va yashash shart-sharoitlari, hamda zamonaviy inventar bilan taʼminlanish holatini atroflicha oʻrganishdi. Shuningdek, murabbiylar va sportchilar bilan muloqotda boʻlib, ularning fikr-mulohazalari eshitildi.

Официальные лица ознакомились с условиями тренировок пара-спортсменов в «Дукенте»
В ходе рабочей поездки в город Ангрен руководители Министерства спорта и Национального Олимпийского комитета изучили состояние местной спортивной инфраструктуры, в том числе условия на спортивной базе «Дукент».
На сегодняшний день эта база стала центром подготовки сборных команд Узбекистана по пара-спорту. В настоящее время здесь проходят учебно-тренировочные сборы около 100 пара-атлетов.
Во время визита официальные лица детально ознакомились с ежедневным тренировочным процессом спортсменов, условиями проживания и медицинского обеспечения, а также уровнем оснащения современной спортивной экипировкой. Также были проведены беседы с тренерами и спортсменами, в ходе которых были выслушаны их мнения и предложения.