Futbol boʻyicha UEFA Millatlar ligasi oʻz yakuniga yetdi. Bosh sovrin uchun Portugaliya va Ispaniya terma jamoalari oʻzaro bahs olib borishdi. Asosiy vaqt 2:2 hisobida yakunlangach gʻolib penaltilar seriyasida aniqlandi. “Futbol lotereyasi”da esa portugallar 5:3 hisobida gʻalaba qozonib, ikkinchi bor mazkur sovrinni qoʻlga kiritishdi. Uchinchi oʻrin uchun bahsda Fransiya Germaniya ustidan 2:0 hisobida gʻalaba qozondi.
Roland Garros gʻoliblari aniqlandi
Parij kortlarida tennis boʻyicha Fransiya ochiq chempionati ("Roland Garros") yakunlandi. Erkaklar oʻrtasidagi yakkalik dasturi finalida italiyalik Yannik Sinner va ispaniyalik Karlos Alkaras oʻzaro toʻqnash kelishdi. Dastlabki ikki setni Sinner oʻz foydasiga hal qilganiga qaramay, Alkaras qolgan boʻlimlarda oʻz ustunligini namoyish eta oldi va ajoyib kambek bilan ketma-ket ikkinchi bor ushbu turnir chempionligini qoʻlga kiritdi. Ayollar oʻrtasidagi bahslarda esa amerikalik Kori Gauff belaruslik Arina Sabalenkodan uch setda ustun keldi.
Ertaga katta futbol
Ertaga Osiyo mintaqasida futbol boʻyicha JCh-2026 3-saralash bosqichi nihoyasiga yetadi. Muddatidan avval oʻz tarixida ilk bor mundial yoʻllanmasini qoʻlga kiritgan Oʻzbekiston milliy terma jamoasi “A” guruhida soʻnggi turni oʻz maydonida Qatarga qarshi oʻtkazadi. Bugun bosh murabbiylar ishtirokida matbuot anjumani va jamoalarning rasmiy mashgʻulotlari tashkil etiladi.

Португалия – двукратный обладатель Кубка Лиги Наций УЕФА
Турнир Лиги Наций УЕФА по футболу завершился. В финале за главный трофей сразились сборные Португалии и Испании. Основное время матча закончилось со счётом 2:2, и победитель определился в серии пенальти. В футбольной "лотерее" сильнее оказались португальцы — 5:3, тем самым они во второй раз стали обладателями этого титула. В матче за третье место сборная Франции обыграла Германию со счётом 2:0.
Определены победители турнира "Ролан Гаррос"
В Париже завершился открытый чемпионат Франции по теннису, более известный как "Ролан Гаррос". В финале одиночного разряда среди мужчин сыграли итальянец Янник Синнер и испанец Карлос Алькарас. Несмотря на то, что Синнер выиграл первые два сета, Алькарас смог переломить ход игры и, совершив впечатляющий камбэк, завоевал титул второй год подряд. В женском финале американка Кори Гауфф в трёх сетах одолела белоруску Арину Соболенко.
Завтра — большой футбол
Завтра в Азиатском континенте завершится третий этап отборочного турнира к чемпионату мира по футболу 2026 года. Сборная Узбекистана, досрочно оформившая путёвку на мундиаль — впервые в своей истории проведёт заключительный матч в группе "A" на домашнем стадионе против Катара. Сегодня пройдут пресс-конференции с участием главных тренеров и официальные тренировки команд.