Safina Sadullayeva Osiyo chempionatida kumush medalni qoʻlga kiritdi
Koreya Respublikasining Gumi shahrida oʻtayotgan yengil atletika boʻyicha Osiyo chempionatining bugungi kunida ham Oʻzbekiston terma jamoasi aʼzosi shohsupaga koʻtarildi. Ayollar oʻrtasida balandlikka sakrash dasturida qatnashgan Safina Sadullayeva kumush medal sohibiga aylandi.
Hamyurtimiz musobaqada 1.86 metr natija qayd etishga erishdi. Shuningdek, bugun ishtirokini yakunlagan yurtdoshlarimizdan Oʻgʻiloy Norboyeva yetti kurash dasturida 5461 ochko jamgʻarib toʻrtinchi, uzunlikka sakrash sektorida esa Anvar Anvarov 7.98 metr bilan beshinchi natijani qayd etdi.

Сафина Садуллаева завоевала серебряную награду чемпионата Азии
В рамках чемпионата Азии по лёгкой атлетике в городе Гуми (Республика Корея) сборная Узбекистана завоевала ещё одну медаль. Автором серебряной награды стала Сафина Садуллаева, выступавшая по прыжкам в высоту.
Нашей соотечественнице удалось зафиксировать результат 1.86 м. Также, отечественная спортсменка Угилой Норбоева, сегодня завершившая своё участие, набрала 5461 очко и заняла 4-е место (семиборье). Ещё один представитель Узбекистана Анвар Анваров в состязаниях по прыжкам в длину одолел 7.98 м.