“Universiada–2025” gʻolib va sovrindorlari tantanali tarzda taqdirlandi
Bugun Toshkent davlat iqtisodiyot universitetida “Universiada–2025” sport musobaqalarida yuqori natijalarga erishgan hududiy jamoalarni tantanali taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur tadbirda Hukumat vakillari, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi, Sport vazirligi, shuningdek, Milliy Olimpiya va Paralimpiya qo‘mitalari rahbariyati, oliy ta’lim muassasalari vakillari hamda ommaviy axborot vositalari ishtirok etishdi.
Musobaqada g‘alaba qozongan va sovrindor bo‘lgan jamoalarga faxriy yorliq, medallar va esdalik sovg‘alari topshirildi. Taqdirlash marosimida sportchilarning faolligi, ta’lim muassasalarining mehnati va sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish borasidagi jonbozliklari alohida e’tirof etildi.
“Universiada–2025” — yoshlar o‘rtasida sog‘lom raqobat muhitini yaratish, iqtidorli sportchilarni aniqlash va yurtimiz sport salohiyatini yana-da mustahkamlash yo‘lida muhim maydonga aylandi.

Состоялась торжественная церемония награждения победителей и призёров «Универсиада–2025»
Сегодня в Ташкентском государственном экономическом университете состоялась торжественная церемония награждения региональных команд, добившихся высоких результатов на спортивных соревнованиях «Универсиада–2025».
В мероприятии приняли участие официальные лица Правительства, руководители Министерства Высшего образования, науки и инноваций, Министерства спорта, Национальных Олимпийского и Паралимпийского комитетов, представители высших учебных заведений и средств массовой информации.
Победителям и призёрам соревнований были вручены почётные грамоты, медали и памятные подарки. Во время церемонии особо отмечены активность спортсменов, вклад образовательных учреждений и усилия по пропаганде здорового образа жизни.
«Универсиада–2025» стала важной площадкой для создания здоровой конкуренции среди молодёжи, выявления талантливых спортсменов и дальнейшего укрепления потенциала нашей страны в области спорта.