Sport vazirligi va MOQ rahbariyati maktablarda: Yoshlar sport sinovlarida oʻz salohiyatini namoyon etishmoqda
Poytaxtimizda aholi, ayniqsa, yoshlar oʻrtasida sogʻlom turmush tarzini targʻib qilish va ularni ommaviy sportga keng jalb etish maqsadida maktab oʻquvchilari uchun maxsus sport sinovlari oʻtkazilmoqda.
Bugun ushbu jarayonda Oʻzbekiston Respublikasi Sport vazirligi va Milliy olimpiya qoʻmitasi rahbariyati ham ishtirok etdi. Ular Toshkent shahridagi bir qator umumtaʼlim maktablariga tashrif buyurib, sport sinovlari jarayoniga bevosita guvoh boʻlishdi.
Xususan, Sport vaziri Adham Ikramov va MOQ raisining birinchi oʻrinbosari Otabek Umarov Yunusobod tumanidagi 86 va 220-sonli maktablarda boʻlib, yosh sportchilarning mashgʻulotlarini kuzatishdi. Rasmiylar oʻquvchilar bilan yaqindan suhbatlashib, ularning sportga boʻlgan qiziqishlari, kelajakdagi maqsadlari va orzulari haqida maʼlumotlarga ega boʻlishdi.

Ministry of Sports and NOC leadership visit schools as youth showcase potential in physical trials
As part of ongoing efforts to promote a healthy lifestyle and engage the broader population—especially youth—in mass sports, special athletic trials are being held for schoolchildren across the capital.
Today, the leadership of the Ministry of Sports of the Republic of Uzbekistan and the National Olympic Committee took part in these activities. Officials visited several general education schools in Tashkent to observe the sporting events firsthand.
In particular, Minister of Sports Adkham Ikramov and First Vice President of the NOC Otabek Umarov visited schools No. 86 and No. 220 in the Yunusabad district, where they watched young athletes in action. The leaders also spoke with students, learned about their interest in sports, and listened to their goals and aspirations for the future.