2032-yilgi yozgi Olimpiya o‘yinlari mezboni aniqlandi
Tokio shahrida start olayotgan XXXII yozgi Olimpiya o‘yinlaridan avval Xalqaro Olimpiya qo‘mitasining 138-Sessiyasi o‘z ishini olib bormoqda. Biroz avval unda 2032-yilgi XXXV yozgi Olimpiya o‘yinlarining mezbon shahri maʼlum qilindi.
Delegatlarning ko‘p sonli ovozi bilan Avstraliyaning Brisben shahri 2032-yil bo‘lib o‘tadigan XXXV yozgi Olimpiya va Paralimpiya o‘yinlarini qabul qiladigan bo‘ldi. Bu yo‘lda Indoneziya, Hindiston va Qatar kabi davlatlarning shaharlari raqobat olib borishdi.
Eslatib o‘tamiz, Avstraliya o‘z tarixida bungacha 2 bor (Melburn-1956 va Sidney-2000) Olimpiya o‘yinlarini qabul qilgan. Tokio va Brisben shaharlari orasidagi Olimpiya o‘yinlari 2024-yil Parij va 2028-yil Los-Anjelesda bo‘lib o‘tadi.

The hostess of the 2032 Summer Olympics was elected
The 138th Session of the International Olympic Committee is being held in Tokyo before the start of the Summer Olympic Games. A little earlier, the country that will host the 2032 Olympic Games became known.
According to the results of the delegates ' voting, the city of Brisbane (Australia) will host the XXXV Summer Olympic and Paralympic Games in 2032. Also, Indonesia, India, and Qatar were nominated in this way.
We remind you that in its entire history, Australia has hosted the Olympic Games 2 times (Melbourne-1956 and Sydney-2000). Before the 2032 Games in Brisbane, the Olympic Games will be held in Paris (2024) and in Los Angeles (2028).