Triatlonchilarimiz Bo‘stonliqda yig‘in boshlashdi
14-iyul kuni triatlon bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasi Toshkent viloyati Bo‘stonliq tumanida joylashgan Hojikent pansionatida navbatdagi yig‘inni boshladi.
Joriy oy boshida jamoamiz Ispaniyada o‘tgan harbiylar o‘rtasidagi jahon chempionatida muvaffaqiyatli ishtirok etgach qisqa muddat hordiq chiqarib oldi. Ushbu yig‘in doirasida asosiy va yoshlar jamoamiz birgalikda mashg‘ulot olib borishmoqda. Yig‘inga 11 nafar sportchi jalb qilingan bo‘lib, ular murabbiy Viktor Zemsov qo‘l ostida shug‘ullanishmoqda.
Mashg‘ulotlarda asosan jismoniy tayyorgarlikni kuchaytirishga e’tibor qaratilgan. Ushbu yig‘in avgust-sentyabr oylarida Turkiyada o‘tadigan navbatdagi xalqaro musobaqaga tayyorgarlik vazifasini bajarib beradi.

Triathletes started training in Bostanlyk
On July 14, the Uzbekistan national triathlon team began training on the territory of the Khodjikent boarding house, which is located in the Bostanlyk district.
At the beginning of the month, the team successfully took part in the World Military Championship in Spain. After a short rest, the triathletes started training again. It should be noted that the main part of the national team trains together with the youth team. 11 athletes are involved in the training camp, which is held under the guidance of coach Viktor Zemtsev.
During classes, the main attention is paid to strengthening physical fitness. This training camp will serve as the main stage of preparation before the start of the international tournament, which will be held in August-September in Turkey.