Yangi Olimpiya sikli uchun Oʻzbekiston ogʻir atletika federatsiyasi rahbariyati qayta shakllantirildi
Bugun Oʻzbekiston ogʻir atletika federatsiyaning navbatdan tashqari hisobot-saylov konferensiyasi boʻlib oʻtdi. Unda federatsiyaning rahbariyati tarkibi qaytadan shakllantirib olindi.
Dastavval, Sport vazirining oʻrinbosari, mamlakat ogʻir atletika federatsiyasi raisining birinchi oʻrinbosari Shahrullo Mahmudov 2024-yil mobaynida amalga oshirilgan ishlar boʻyicha hisobot berib, Los-Anjeles-2028 yozgi Olimpiya oʻyinlariga tayyorgarlik rejasi haqida toʻxtalib oʻtdi. Shundan soʻng kun tartibidan oʻrin olgan boshqa masalalar koʻrib chiqildi.
Federatsiya Ijroiya qoʻmitasi tomonidan tashkilot raisligiga Oʻzbekiston Respublikasi Qurilish va uy-joy kommunal xoʻjaligi vaziri Xidoyatov Sherzod Saidjanovich nomzodi ilgari surildi. Yigʻilish ishtirokchilari nomzodni bir ovozdan qoʻllab-quvvatlashdi va Sh.Xidoyatov Oʻzbekiston ogʻir atletika federatsiyasi raisi etib saylandi. Shuningdek, federatsiya rahbariyatining qolgan tarkibi quyidagicha koʻrinish oldi:

Избран новый председатель Федерации тяжёлой атлетики Узбекистана
Сегодня состоялась внеочередная отчётно-выборная конференция Федерации тяжёлой атлетики Узбекистана. В конференции был переформирован состав руководства организации.
В соответствии с повесткой дня, прежде всего, заместитель Министра спорта страны, первый заместитель председателя Федерации тяжёлой атлетики Шахрулло Махмудов представил отчет о проделанной работе за 2024 год и поделился планом подготовки к летним Олимпийским играм Лос-Анджелес-2028. Далее в рамках конференции были рассмотрены другие организационные вопросы.
В частности, Исполнительным комитетом на пост председателя Федерации тяжёлой атлетики была выдвинута кандидатура Министра строительства и жилищно-коммунального хозяйства Республики Узбекистан Хидоятова Шерзода Саиджановича. Делегаты единогласно одобрили кандидата и Ш.Хидоятов был избран главой Федерации тяжёлой атлетики страны. Остальной состав руководства Федерации был сформирован следующим образом: