Ular Tokioga borishadi: Ikkinchi Olimpiada medalini ko‘zlayotgan Magomed Ibragimov
“Ular Tokioga borishadi” loyihasi davom etadi. Bugun eʼtiboringizga erkin kurash bo‘yicha Rio-2016 sovrindori Magomed Ibragimov haqida hikoya qilib beramiz.
Magomed Idrisovich Ibragimov 1985-yilning 2-iyun kuni dunyoga kelgan. Kasum Nasrudinov va Mayrbek Yusupov qo‘l ostida erkin kurash sir-asrorlarini o‘rgangan. Xalqaro musobaqalarda -97 kg vazn toifasida yurtimiz sharafini himoya qilib kelmoqda.
Magomed Ibragimov Rio-2016 Olimpiadasida terma jamoamizga bronza medalini taqdim etgan. U 2018 yili Indoneziyaning Jakarta shahrida o‘tkazilgan 18-Osiyo o‘yinlarida ham bronza medalini qo‘lga kiritgan. 2017 yili Nyu-Dehli, 2018 yilda esa Bishkekda Osiyo chempioni bo‘lgan. Shuningdek, u bir qator nufuzli musobaqalarda ham g‘olib va sovrindorlar qatoridan joy olgan. Ko‘rsatgan natijalari uchun “O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sportchi” faxriy unvoni bilan taqdirlangan.
Shu yil Qozog‘istonda o‘tgan Osiyo litsenzion turnirida Tokio-2020 Olimpiadasi yo‘llanmasini rasmiylashtirdi.

«Они будут защищать честь страны в Токио»: Магомед Ибрагимов, который планирует завоевать вторую Олимпийскую медаль
Продолжаем проект «Они будут защищать честь страны в Токио». На этот раз мы расскажем вам о призёре Рио-2016 по вольной борьбе Магомеде Ибрагимове.
Ибрагимов Магомед Идрисович родился 2 июня 1985 года. Под руководством Касума Насрудинова и Майрбека Юсупова изучал секреты вольной борьбы. Выступает в весовой категории -97 кг.
Магомеду Ибрагимову удалось завоевать бронзовую медаль Олимпийских игр Рио-2016. На Азиатских играх 2018 года в Индонезии удостоился бронзы. Чемпион Азии 2017 и 2018 года. Также, является победителем и призёром многих международных соревнований. За свои заслуги награждён почётным званием «Узбекистон Республикасида хизмат курсатган спортчи».