Bahodir Jalolov va Dmitriy Xvanni tabriklaymiz!
Bugun taniqli bokschimiz, jahon chempioni Bahodir Jalolov va taekvondo bo‘yicha murabbiy Dmitriy Xvan o‘z tavallud ayyomlarini nishonlashmoqda.
Bahodir Jalolov 1994-yil 8-iyul kuni Surxondaryo viloyatida tug‘ilgan. Jalolov Boks bo‘yicha eng og‘ir vazn toifasida ikki karra Osiyo chempioni, jahon chempioni hisoblanadi. 2019-yil Yekaterinburgda o‘tgan JCHda zafar quchgan hamyurtimiz musobaqaning eng yaxshi bokschisi deb topilgan. Shuningdek, ushbu muvaffaqiyatidan so‘ng muhtaram Prezidentimiz tomonidan “O‘zbekiston iftixori” faxriy unvoni bilan taqdirlandi. Professional boksda 8 ta jang o‘tkazib, ularning barchasida nokaut bilan g‘alaba qozongan. Rio-2016 Olimpiya o‘yinlari ishtirokchisi. 2020-yil Iordaniyada o‘tkazilgan Tokio Olimpiadasiga yo‘llanma beruvchi litsenzion turnirda zafar quchib, yana bir Olimpiya o‘yinlarida ishtirok etish huquqini qo‘lga kiritgan.
Dmitriy Xvan 1980-yil 8-iyul kuni Toshkent shahrida tug‘ilgan. Taekvondoning WT yo‘nalishi bo‘yicha terma jamoamizning tajribali murabbiylaridan biri. Uning shogirdlari orasida ko‘plab xalqaro musobaqalar g‘olib va sovrindori, Rio-2016 va Tokio-2020 Olimpiadasining litsenziati Nigora Tursunqulova, o‘smirlar o‘rtasida JCH finalchisi Amir To‘rayev kabi taekvondochilarimizni uchratish mumkin. 2018 yil “Jismoniy tarbiya va sport aʼlochisi” ko‘krak nishoni bilan taqdirlangan.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi har ikki vakilimizni bugungi tavallud ayyom bilan tabriklab, ularga uzoq umr, sihat-salomatlik ulkan g‘alabalar tilab qoladi.

Congratulations to Bahodir Zhalolov and Dmitry Khvan!
Today, the famous Uzbek boxer, world champion Bahodir Zhalolov and the coach of the Uzbek national taekwondo team Dmitry Khvan are celebrating their birthday.
Bahodir Zhalolov was born on July 8, 1994 in Surkhandarya region. Two-time Asian champion in the heaviest weight category. At the 2019 World Championships in Yekaterinburg, he became the champion and was recognized as the best boxer of the competition. After this success, he was awarded the honorary title "Uzbekistan Iftikhori". In professional boxing, he held 8 fights and won all of them by knockout. Participant of the Rio 2016 Olympic Games. At the 2020 qualification Championship in Jordan, he won a license for the Tokyo Olympics.
Dmitry Khvan was born on July 8, 1980 in Tashkent. One of the experienced coaches of the Uzbekistan national taekwondo team WT. Among his students, you can see the winner and prize-winner of several international competitions, participant of the Rio 2016 Olympics, licensee of Tokyo 2020 Nigora Tursunkulova, finalist of the World Junior Championships Amir Turaev. In 2018, he was awarded the badge "Excellent Student of Physical Culture and Sports".
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates the birthday children on their birthday, wishes them good health, success and prosperity.