IMMAF Bosh assambleyasida qator muhim masalalar koʻrib chiqildi
Xabaringiz bor, shu kunlarda poytaxtimizdagi “Humo arena” majmuasida aralash jang sanʼati (MMA) turlari boʻyicha jahon chempionati oʻtkazilmoqda. Bugun ushbu musobaqa doirasida IMMAF Bosh assambleyasi oʻtkazildi.
“Renessans kino uyi”da oʻtkazilgan tadbirda Kerrit Braun boshchiligidagi Xalqaro aralash jang sanʼati federatsiyasi (IMMAF) rahbariyati, Oʻzbekiston Respublikasi Sport vaziri Adham Ikramov, MOQ raisi oʻrinbosari Sherzod Toshmatov va Oʻzbekiston MMA assotsiatsiyasi rahbariyati ishtirok etdi.
Tadbirda xalqaro federatsiyaning kuzatuv kengashi bilan yil yakunlari boʻyicha muhokama oʻtkazildi. Unda erishilgan natijalar va yoʻl qoʻyilgan kamchiliklar aytilib, kelasi yil uchun rejalar boʻyicha fikr almashildi. Shuningdek, boshqa tashkilotlar bilan hamkorlik qilish, oldinda turgan musobaqalar uchun mezbon davlatlarni aniqlash, kuzatuv kengashi va sanoq komissiyasini qayta shakllantirish masalalari ham koʻrib chiqildi. Bundan tashqari, qator mamlakatlarning aʼzolik arizalarini koʻrib chiqish kabi muhim masalalar kun tartibidan oʻrin oldi.

Состоялась Генеральная ассамблея IMMAF
Как вам известно, в настоящее время в столичном комплексе "Хумо арена" проводится чемпионат мира по смешанным боевым искусствам (ММА). В рамках этих соревнований сегодня в "Доме кино Renessans" состоялась Генеральная ассамблея IMMAF.
В мероприятии приняли участие руководство Международной федерации смешанных боевых искусств (IMMAF) во главе с Керритом Брауном, Министр спорта Республики Узбекистан Адхам Икрамов, заместитель председателя НОК Шерзод Ташматов, руководство Ассоциации ММА Узбекистана.
На мероприятии с наблюдательным советом международной федерации были подведены итоги года. Были отмечены достигнутые результаты и недостатки, а также, присутствующие обменялись мнениями о планах на следующий год. Обсуждались также вопросы сотрудничества с другими организациями, определения стран-организаторов предстоящих соревнований, формирования состава наблюдательного совета и счетной комиссии. Помимо этого в повестку дня Ассамблеи были включены вопросы рассмотрения заявлений стран, для вступления в состав организации.