Gulistan Perdibayeva - yoshlar o‘rtasidagi Jahon kubogi sovrindori
Koreya Respublikasining Pusan shahrida qilichbozlikning sablya yoʻnalishi boʻyicha yoshlar oʻrtasidagi Jahon kubogi bosqichi boshlandi. Bugun qizlar oʻrtasida oʻtkazilayotgan musobaqada yakkalik yoʻnalishida gʻolib va sovrindorlar aniqlab olindi.
Quvonarlisi, hamyurtimiz Gulistan Perdibayeva bronza medalini qoʻlga kiritdi. Yarim finalgacha muvaffaqiyatli ishtirok etgan Xanchjou-2022 yozgi Osiyo oʻyinlari gʻolibi final ostonasida yoshlar oʻrtasidagi jahon chempioni xitoylik Simao Panga 14:15 hisobida imkoniyatni boy berdi va uchinchi oʻrinni egalladi. Endi qizlarimiz ertaga jamoaviy dasturda medallar uchun kurash olib borishadi.

Гулистан Пердибаева - бронзовый призёр Кубка мира среди молодёжи
В городе Пусан (Республика Корея) начался этап Кубка мира по сабле среди молодёжи. Согласно регламенту, сегодня станут известны имена победительниц и призёров в индивидуальном направлении.
Примечательно, что наша соотечественница Гулистан Пердибаева завоевала бронзовую медаль. Победительница Азиады Ханчжоу-2022 смогла дойти до полуфинала, однако в бою за выход в финал уступила чемпионке мира среди молодёжи Симао Пан (Китай) со счётом 14:15. Таким образом, Пердибаева заняла 3-место в индивидуальной программе. Завтра пройдут выступления в командном направлении.